Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fesztivalra megyek milyen...

Fesztivalra megyek milyen egeszsegesebb eteleket tudnek reggelizni/ vacsizni? Satorban leszek szoval nem lesz hutom, mikrom de nem akarok peksutit enni. Otletek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Én ha fesztiválra megyek, a sör-unikum kombót részesítem előnyben, reggelire, ebédre, vacsorára meg pláne.


Viccet félretéve pár napot bármilyen kaján ki lehet húzni, csak arra figyelj nagyon, hogy ne egyél semmi olyat, ami romlott, vagy gyanús.

2016. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

1. Friss gyümölcsök, például alma, banán, barack simán elmennek, ha sokat eszel belőlük.


2. Vigyél előre elkészített müzlit, müzliszeletet (granola bar), ami házi és egészséges.


3. Ha jobban el leszel eresztve anyagilag, akkor valami minőségi pizza, tortilla például. Ha lesz rá lehetőséged, akkor mindenképp érdemes étterembe/bárba elmenni, mert az csak egy plusz élmény, ráadásul minőségi ételt ehettek.


4. Főtt kukorica, amit biztosan tudsz venni a fesztiválon.

2016. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Eszter76 ***** válasza:
79%
Sátorban nem tanácsos semmilyen élelmiszer tárolása, hacsak nem akarod egy hadseregnyi hangyával megosztani az ételed és a hálózsákod. Esetleg vihetsz almát és/vagy müzli szeletet, ha nagyon ragaszkodsz az egészséges étkezéshez - de a csomagolást, almacsutkát, megkezdett almát vidd messzire a sátortól minél gyorsabban.
2016. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Konzervek? Vannak nagyon jó minőségűek is, akár húsos, akár húsmentes. Akár egy babgulyás, székelykáposzta, halkonzervek.


Vagy sós és édes kekszek, ezekből is lehet teljes kiőrlésű zabkekszet is venni például.


Tartós tej? Vagy egyéb hasonló módon tartósított élelmiszer? (passzírozott paradicsom)


A friss gyümölcsök közt sem mindegyik bírja a melegben tárolást, főleg sátorban tárolva. Így ha gyümölcsöt szeretnél, akkor akár befőtt/konzerv/aszalt formában is tárolható még a nagy melegben is. Talán az alma, vagy valami vastag héjú gyümölcs bírná ki hosszabb távon.


Nem tudom, mennyire kell a hellyel takarékoskodnod, de egy hűtőtáskában vagy vastag pulcsi/pokróc/hálózsákba tekerve egy-két megfagyasztott vizespalack közt egy fél napig tudsz tárolni hűtést igénylő élelmiszert, így mondjuk az aznapi vacsid és a másnapi reggelid megoldva.


Instant tészta? Csak forró víz kell hozzá.


Előre csomagolt pékáru?

2016. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Úristen, micsoda gondok! Neked a kaja a legfontosabb problémád egy fesztiválon? Nagy partiarc lehetsz. A krisnásokat keresd meg, azok osztanak vega kajákat. Nem túl jó, de ingyen van, és egészséges. A kajáldákban meg van mindenféle: hambi, saláta, kenyérlángos stb. Ha nem felel meg, kimégy a boltba vagy más étterembe, azt eszel, amit gondolsz. Karszalaggal visszaengednek.
2016. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Azért látszik, hogy a válaszolók nagy része a büdös életben nem járt még sátorozós fesztiválon. Házi müzliszelet meg hűtőtáska! Anyám borogass!


Képzeld már el, megy a fesztiválra a nagy hátizsákjával, nála a sátor, hálózsák, polifoam, elemlámpa stb., erre még egy hűtőtáskát is vigyen... Meg konzervet, amit melegíteni kéne, ahhoz gázégőt meg gázpalackot... Amit persze jó eséllyel elkoboznak a bejáratnál...


A házirendet meg kell nézni, egyáltalán mit engednek be. A legtöbb helyen szinte semmit. Üveges lekvár? Kuka. Pia? - Kuka. Sok helyre az üdítőt sem engedik be. Vinni nem érdemes semmit. Ki kell menni boltba, és onnan venni ezt-azt.

2016. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Felmerül a kérdés, hogy milyen fesztiválról van szó...

Mert egész más a helyzet, ha a Szigetre mész, vagy a Művészetek völgyébe....

2016. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Szigetre megy :D

Mondhatni tapasztalt fesztiválozó vagyok, de sajna legtöbbször én is péksütivel kellett, hogy beérjem, mert az sokáig eláll és laktató, de nagyon-nagyon zacskózd be a hangyák miatt. Egyébként Szigeten találkoztam vörös hangyákkal, amit átrágták az egyrétegű vékony nejlonzacskót, és megtámadták a kajámat :O

Amit még ajánlani tudnék: ropi; sós mogyoró és egyéb olajos magvak (egészségesebb, mint a chips, de finom és zsíros, ami piálás előtt fontos :D), gyümölcsök közül alma tovább bírja, de banán, barack és hasonlók 1-2 nap alatt megrohadnak a meleg sátorban.

Továbbá: pufi rizs, Abonett (bár ezekkel nehéz jól lakni). Többiek sokszor ettek konzerv kaját (hidegen) zsemlével, de nekem nem nagyon ízlettek. Ami drágább az lehet, hogy finom, de akkor 500 forintból már veszek mást..

Szigeten mi még az Auchanbe (5 percre van) jártunk az ételbárba, 700 forintért már kaptam salátát csirkemellel, meg persze sok-sok finom kaja van még ott (sültek, rántott dolgok, hambi, hotdog, pizza stb.)

Mivel közel van az Auchan, oda gyakran eljuthatsz, tanácsolom, hogy vegyél kefírt vagy joghurtot (úgy értem, hogy egyet és nem bevásárlás szinten elvitelre:D), mert azzal segítheted az emésztőrendszered munkáját.

2016. aug. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!