Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért ilyen drága már megint...

Miért ilyen drága már megint a sertéshús?

Figyelt kérdés

Elvileg volt egy jelentős áfacsökkentés, aminek hatására február március környékén 750Ft/kg áron lehetett lapockát venni, 800ft/kg a comb, és 1000ft környékén lehetett csont nélküli karajt venni! Most meg minden visszajöttek gyakorlatilag a korábbi árak. Ezt lenyelték a kereskedők vagy mi történt? És ezzel szemben hogy van pofájuk alacsony inflációról regélni?

Mi folyik a húsiparban? És persze Gyöngyösön...

( tudom, elég proli hogy gyakran eszik a családom sertéshúst, itt gondolom mindenki más lazacot eszik marhabélszínnel :D )



2016. okt. 22. 00:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is feltűnt, hogy szépen visszaálltak az eredeti árak.
2016. okt. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem a kereskedők nyelték le, pont ők vitték fel az árakat... Szép csendben visszaállítják a korábbi árakat, a busás hasznot meg zsebre teszik. És így rosszul jár az állam is és a vásárló is, nem baj az árus jól jár az a lényeg. Vadkapitalizmus, én így szeretlek.
2016. okt. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem is csökkent,legalábbis olyan árakat nem tapasztaltam amiket írtál.Jó talán kevesebb volt a mostanitól,de nem ennyire.

[link]

2016. okt. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
A Tescoban ma is v annak olcsón sertéshúsok, sőt időnként a maszek henteseknél is.
2016. okt. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

Valóban most nem az állam, a kereskedők lopkodták szépen lassan vissza az árakat. Már nálunk is a lapocka, comb, karaj egy árban: 1200 Ft/kg. Röhej!

A csirkét megveszem 500 alatt, csak már kezd csirke-mérgezésem lenni.

2016. okt. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
Bennem egy percig sem volt kétség, hogy nem fog igen hamar visszaemelkedni az ára az ÁFA-csökkentés előttire. Csak a nagyon naiv emberek hitték azt, hogy néhány hónapnál tovább fog tartani az "olcsóság".
2016. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

#7-es amit ír, igaz. Csak nekem pl. ez meg sem fordult a fejemben, mert ezek szerint azok jártak jól, akik közvetlenül az áfa-csökkentés után valamennyit bespájzoltak az olcsó húsból.

Most ha minden igaz, januártól a baromfi áfáját fogják csökkenteni, tehát majd akkor anyagi-tárolási lehetőséghez képest érdemes lesz előre-vásárolni.

2016. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Valóban visszaállt a régi árára, de ez van.Ha enni akarunk, úgyis megvesszük.A kereskedők nyomták vissza az árakat, de mindenki abból próbál hasznot húzni, amiből tud.

Sertéshúson és lazacon kívül létezik még pár hús...Csirke, pulyka, kacsa(holnap azt sütök), marhahús.

Ha egyfajta húst eszel huzamosabb időn át, ráunsz.Nem árt a változatosság.

Tescoba húst akkor se vennék, ha utánam dobálnák.Dolgoztam Tescoban, tudnék mesélni.

2016. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, Gyöngyösön szoktál vásárolni?

#9 voltam.

2016. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Egyszerű oka van. Kevesen vettèk a hùst, sza*ban volt az àgazat, ÁFA-t csökkentettek, így lementek az àrak. Ezutàn mivel az emberek többet vettek, nagy volt a kereslet, ismèt tudtak emelni. Ez ìgy működik.
2016. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!