Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek a müzli, müzliszel...

Szerintetek a müzli, müzliszelet egészséges?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvasom egészséges, ha rendszeresen fogyasztja az ember. Máshol meg azt írják, hogy ugyanolyan mennyiségű cukrot tartalmaz, mint a csokik általában. Most akkor mi az igaz? Diétás étrendbe be lehet építeni, esetleg rendszeres reggeli gyanánt? Én nagyon szeretem, bár való igaz mostanában nem ettem.

2017. jan. 27. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ milyen müzli. Nézd meg az összetevőket és látni fogod, hogy tele van a nagy részük cukorral. Ha ilyet eszel, akkor még hízni is fogsz. Viszont van olyan "müzli", ami inkább csak zab, árpa plusz mazsola. Na ez ilyenek egészségesek, ha teheted ezeket válaszd.
2017. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Így van ahogy az 1. írta, nézd meg az összetevőket. Ne legyen benne cukor, glükóz-fruktóz szirup, túl sok kukoricapehely vagy ilyesmi töltelékanyag. Sajnos az aszalványokkal is jobb óvatosnak lenni, mert azokat is sokszor cukrozzák. Meg amúgy is a friss gyümölcs egészségesebb.

A natúr müzli alapból egészséges, hozzáad tápanyagokat a diétádhoz és változatosabbá teheti. Ami fontos, hogy desszertként együk inkább, ne pedig desszert mellett.

2017. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Az összetétele számít. A zabból,magvakból álló, esetleg quinoával vagy chiával pl. teljesen jó. A fehér lisztes, cukrozott nem.
2017. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Én ilyet szoktam csinálni, csak protein nélkül. Lehet variálni az összetételét, a lényeg az, hogy mag meg aszalt gyümölcs legyen benne. Én napraforgót szoktam bele rakni(jóval olcsóbb mint a kesudió), meg van amikor barackkal csinálom, de mivel van 100 fajta aszalt gyümölcs a variációk határa a csillagos ég. Ami még fontos: ez soha nem lesz diétás cucc, mivel a gyümölcs, olajos magvak és zab az egyenlő egy energiabombával.

2017. jan. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Müzli- és emberfüggő, mi az egészséges.

De olyan nincs, hogy ha pl. cukrot eszel, hízol, kizárólag a kalóriatöbblettől lehet hízni.


Nekem nem jó a szénhidrát, normál cukrot eleve nem eszem, így kerülöm a müzliket. De ha választhatnék, akkor egy zab-olajos mag-aszalt gyümölcs még egészen jó is lehetne, persze hozzáadott cukor nélkül (a normál müzliszeletek nem ilyenek, de a speckók között lehet, hogy akad efféle). Egy kis szelet még szálkásításkor is beférne, amennyiben nagyon kevés lenne benne a zab. Másnak sok zabbal is OK, nekem nem, a szénhidrátoktól inkább éhes leszek. De a legtöbben szénhidrátdúsan fogynak s élnek, nekik teljesen más a helyzet.

Természetesen cukros dolgokkal is le lehet fogyni, csak sokunk szerint nem érdemes, könnyebb és egészségesebb nélkülük.

2017. jan. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

NEM!


Ezt csak a sok agymosott baromagyú hiszi.


Tele van cukorral, és mindenféle E-vel.

2017. jan. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy az.


De nem értem, mi köze ennek ahhoz, hogy annyi cukrot tartalmaz, mint a csoki.

A csoki is egészséges.


Valaki világosítson már fel, hogy a kalóriaszegény étrend mióta egészséges, illetve a kalóriadús, mióta egészségtelen!!!


Elégetett kalórián múlik, hogy adott ételtől hízik e valaki, vagy nem.


A diétát, (kalóriaszegész, fehérje szegény, purin szegény, rost szegény, stb) beteg embereknek, vagy rosszul funkcionáló emésztéssel, anyagcserével járó emberek számára találták ki, hosszabb rövidebb időszakra.


Egy egészséges ember étrendjébe bármilyen kalória tartalmú étel belefér, attól függően, mennyi kalóriát éget.

2017. jan. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha magad csinálod, és egyik összetevőjére sincs túlérzékenységed, allergiád, akkor egészséges. A boltiak általában nem azok.
2017. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!