Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan vásároljak úgy, hogy...

Hogyan vásároljak úgy, hogy aztán ne romoljon minden rám mert nem fogy el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeptember óta teljesen önfenntartó életmódot élek Ausztriában albérletben, viszont nagyon sokszor úgy érzem hogy "buta" vagyok a felnőtt, önálló élethez.


Teszem azt az élelmiszervásárlásnál: Alapvetően heti 1-2 alkalommal járok boltba, mivel mikor dolgozok sokszor úgy megyek hogy reggel nincs időm bevásárolni, viszont mire végzek munkával minden bezárt. Munka közben nem probléma a kaja mivel McDonaldsban dolgozom ezért ott magamnak csinálom.


Viszont itthonra nem is nagyon merek már romlandó élelmiszereket venni, mert a sonka, sajt, sajtkrém stb. majdnem mindig rámromlik. Ennek az az oka hogy alapvetően is keveset eszek, munkában megvan ott a kajám, mikor hazaérek pedig nagy evésekbe már nem szoktam fogni.


Szóval sokszor megesik hogy pl. veszek vákumcsomagolt sonkát (a közvetlen szupermarketben itt nincs húspult, ahol van oda meg a bevásárlás egy kb. mindenestül másfél órás kiruccanás lenne), eszek belőle 2 alkalommal aztán ráunok és egyszerűen nem kívánom, a maradék pedig rámromlik. Emiatt nem veszek kenyeret sem, mivel általában 9-10 órákat dolgozok 3-4 nap egymás után és olyankor jóformán semmit nem vagyok itthon és nem fogyna el csak megpenészedne. Emiatt veszek pl. sütnivaló császárzsemlét,mert az sokáig eláll (ezt jobban is szeretem amúgy, mert legalább friss miután kisütöm.)


Zöldségeket szintén nem nagyon tartok itthon, ennek egyszerű oka pedig a helyhiány: 4en élünk egy 2 szobás lakásban mivel csak ezt engedhetem meg magamnak, és mindenkinek egy fakk jut az amúgy nem túl nagy hűtőben, spájz pedig nincs, így pl. a gyümölcsöket/zöldséget is a hűtőben tartom.


Tudom magamról, hogy sajnos a legrosszabb fajta ösztönvásárló vagyok: ami épp megtetszik és megkívánom azt megveszem mert akkor jó ötletnek tűnik, de aztán 1x eszek belőle és utána már nem kívánom. Elég rendszertelen életmódot élek, de a munka + egyetem felemészti az időm 99%át és még nem sikerült egy arany középutat találnom.



Még talán az is közrejátszhat, hogy alapvetően figyelek azért a minőségre, de a pénztárcám ennek gátat szab: lehet hogy ha inkább a felsőpolcos termékekre pályáznék azok ténylegesen elfogynának, de mivel teljesen magamra vagyok utalva így a nem túl nagy keresetemből be kell osztanom mindent.

Plusz itt vasárnap minden zárva van, ami olyan szempontból rossz, hogy nekem általában a vasárnap az amikor szabad vagyok és el tudnék menni vásárolni, mivel szombaton 8-18ig dolgozom és a boltok is 9kor nyitnak és 6kor zárnak szombatonként.



Köszi előre a tippeket! 20/F


2017. márc. 26. 15:07
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy nyilván nem a mekis kaján élek, időnként szoktam főzni, de csak nagyon alapvető dolgokat tudok: bolognait, csirkemellett különböző szószokkal, illetve hasonló könnyebb dolgok.

Főzelékeket sajnos nem tudok pedig azt jó lenne tudni mert igen szeretem őket, de amikor idáig kísérleteztem bármilyen kicsit nehezebb kajával, pl. főzelékek esetében krumplifőzelékkel, igencsak ehetetlen lett az eredmény és ez eléggé elvette a kedvemet, mert hát rááldozom a pénzt és az időt aztán valami ehetetlen dolog lesz a végeredmény. Tudom, gyakorlás kérdése, de őszintén szólva munka és egyetem mellett nagyon sokszor a legalapvetőbb dolgokhoz sincs energiám, olyankor pedig eszembe se jutna főzni.

2017. márc. 26. 15:21
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem két tanácsom van. Próbálj kis kiszerelésben venni mindent. Írj listát azokról a dolgokról amik tényleg kellenek és csak azokat vedd meg ,ne ess bele abba a hibába hogy felesleges dolgokat veszel amikből egyszer eszel.


A mindennapi mekis kajálás nem egészséges próbálj meg többet főzni. Főzz este 2-3 napra és akkor csak 2-3 szor kell főzni egy héten. Az se a legjobb hogy nem eszel rendesen reggel és este,ilyen pörgős életmód mellé kéne.

2017. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fagyasztó mire való? Sajt, kenyér, sonka simán mehet oda
2017. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne vegyel meg olyan dolgot amit nem fogsz hasznalni. Hibaibol tanul az ember, tehat ne vegyel sonkakat meg ilyesmit ha ugyse eszed meg.
2017. márc. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kevesebbet...
2017. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
En pl ugy szoktam, hogy lejarati ido szerint van sorban minden. Es elobb azt eszem meg, ami hamarabb meg fog romlani. Ha meg fel van bontva valami hasonlo dolog (pl egyfajta felvagott), akkor azt eszem meg. Nem bontok ki egy szalamit pl amig a felbontott sonkat meg nem eszem. Nalam bevalt. Meg nem vasarolok tul sok mindent, mert se cipelni nem fogom tudni, meg megenni se egymagam. Nagyjabol csak tudod, mennyit eszel meg egy heten.
2017. márc. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél füstölt szalámit, az nem romlik meg olyan hamar. A bevásárlólista jó dolog, van okostelefonra is egy csomó ilyen alkalmazás, vagy simán jegyzetbe is beírhatod, csak tartsd magad hozzá. Meló közben, ebédszünetben nincs idő kiugrani a boltba? Főzeléket meg nem nehéz összedobni, van egy csomó videó, ami lépésről lépésre végigvisz a folyamaton, szerintem érdemes próbálkozni.
2017. márc. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg előre megtervezni a hetedet, és az alapján vásárolj. Összeírod mire lesz szükséged, mikor mit fogsz enni, így sokkal kevesebb étel fog a kukában landolni.

Ha van fagyasztótok, akkor érdemes oda is betenni azt, amit lehet.

2017. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egyrészt vezethetsz naplót egy pár hétig, hogy mit vettél, ebből mit dobtál ki. ebből persze levonhatod a következtetéseket. másrészt, úgy magadra kényszerítheted, hogy megedd ami a hűtőben van, hogy addig nem veszel mást, amíg az el nem fogy.
2017. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kulcs a kisebb kiszerelés... én sem veszek kilós kenyeret, mert egy hét alatt se fogyna el egy emberrel.
2017. márc. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!