Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mondjatok olyan ételeket...

Mondjatok olyan ételeket amelyek nem tartalmaznak szénhidrátot? (Légyszi)

Figyelt kérdés

Nem olyanokra gondoltam hogy zöldség gyümölcs, hanem olyanokra amiket elkészíteni szokott az ember mint pl rántotta vagy saláta, de a lényeg hogy egyszerű legyen.

Óh, és a válaszokat előre is köszönöm!



#egészség #diéta #egyszerűség #szénhidrát mentes étel #elkészített étel
2017. máj. 10. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Húsok, halak, tojás, zsír, olaj.
2017. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

nem az a lényeg, hogy ne tartalmazzon szénhidrátot, hanem hogy jófajta szénhidrátot tartalmazzon, amit a szervezet hízás nélkül dolgoz fel.

Pl a rizs szinte 100% szénhidrát, mégis nyugodtan készíthetsz belőle ételt.


Amúgy nagyon egyszerű a dolog, mert ha megfelelő alapanyagokból főzöl, zsír és sok olaj nélkül, , és inkább csak párolsz, keveset sütsz, akkor a készétel sem lesz egészségtelen.


amúgy pedig


kalóriabázis.hu


szuper oldal, rengeteg dologról be van táplálva, mit tartalmaz.

2017. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A tojás, zsír, olaj az éppenhogy tömény szénhidrát, #1!

Húsokból a fehér hús egészséges, azaz a szárnyas.

A halról olvastam már jót is, rosszat is, szerintem egészséges.

2017. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Olyan nem nagyon van amiben nincs szénhidrát. Talán a zöldséglevesek, természetesen tészta és mindenféle sűrítés nélkül. Meg hús salátával, sóskafőzelék önmagával sűrítve cukor és rántás nélkül
2017. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Bocs, hülyeséget írtam , #1, nem szénhidrát, hanem tömény zsír, de sehogy se egészséges...
2017. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Oéyan amiben nincs szénhidrát? Desztillált víz talán nem tartalmaz szénhidrátot, de az nem ennivaló. Szóval olyan nincs hogy nincs benne szénhidrát hanem vagy kevés, vagy lassan felszívódó ami kellhet neked. Egyszerű, alacsony szénhidrátos kaják amiket mondanék: yoghurt túróval és zabbal, zabkása, chia mag puding(bár ebben a banán tartalmaz némi cukrot) [link] , csirkés lencsesaláta [link] , diós ZABa [link] , lencsefasírt [link] , de a shop builder gasztró [link] oldalon sok diétás kaját találhatsz.
2017. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Mindenben van szénhidrát. Enélkül működni se tudnánk.
2017. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a sertésveloben nincs szénhidrat :DD haha
2017. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lecsó
2017. máj. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit az első írt (nem mintha a tojásban ne lenne szénhidrát, de az elég kevés).

A legtöbb ételben van szénhidrát. Nem tudom, kérdező, mit akarsz a zöldség-gyümölccsel, ezek szénhidrátosak, eseteként brutálisan azok.


Sok tojásétel szénhidrátszegény, ahogy sok húsétel is. Tipikusan ezek egyszerűek is. Nálam a legflancosabb tojásétel a töltött tojás s az is egyszerű, csak picit pepecs. De millióféle rántotta készíthető, sokmindent bele lehet szórni, zabpehelytől manduláig és zöldségekig.


A zöldségételek kb. teljesen kiesnek, azok eléggé szénhidrátosak, de kinek hol van a határ. Egy könnyű zöldségleves szinte bármilyen étrendbe belefér.


Rengeteg szénhidrátszegény édesség is van, persze. Szinte mind töményen zsíros, de ez nem baj, valamiből úgyis kell kalória. A zsírt nem tudom rosszabbnak tartani, mint a szénhidrátot s erre megvannak az okaim, de természetesen egyéni, kinek melyik irány az egészségesebb s jobb.


Kicsit több infó jobb lenne, túl széles az extrém szénhidrátszegény ételek köre.

2017. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!