Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen káros hatásai vannak...

Milyen káros hatásai vannak az édesség függőségnek?

Figyelt kérdés

Mondjuk minden nap 1-2 nassi, pl. az én esetemben tejtermékek többségben túrórudi, tejszelet, fagyi, joghurt.

Esetleg néha egyéb csokik. (Szinte minden jobb minőségűt megedzek.)

Hétvégente pedig valamipyen süti.


A lényeg, hogy napi 1x minimum.


Elhízás nem érint, mert kifejezetten vékony vagyok, fogaim is jók, néha van egy kis fogkövem, de azt le szoktam szedetni.


Cukrom is rendben, igaz ritkán mérem.


2017. máj. 23. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Elhízás, fogromlás, cukorbetegség.
2017. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te nem vagy édességfüggő, teljesen normálisan eszel.


Viszont az, hogy azt gondolod, hogy az vagy, előszobája lehet étkezési zavaroknak.

2017. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Én azt hallottam, hogy azvis olyan mint az alkohol, ha rendszeresen csinálod függő vagy.


Amúgy nálam általában tízórai vagy ebéd után desszert az édesség/süti. Csak úgy ritkán eszem főétkezés nélkül.

2017. máj. 23. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Én meg azt hallottam, hogy december 6-ára virradóra a Mikulás ajándékot tesz a csizmámba.
2017. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Máj epe zavar , elvonási tünet , fog csont rothadás . A szervezet a finomított szervetlen dolgokkal nem tud mit kezdeni ezért a vízzel és a bennünk lévő anyagokkal semlegesíti . Ezt mindig pótolni kell szerves nyers táplálékkal . Inkább állj rá mézre , melaszra stb .
2017. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ezt milyen mennyiségben teszed.

Ha naponta megeszel egy kis édességet, attól nem lesz bajod.

Egy kis szelet csoki nem ugyanaz, mint bevágni egy táblacsokit. Az sem mindegy, hogy hétvégén eszel egy szeletet a sütiből vagy sokat befalsz belőle.

Ha idősebb leszel, akkor jobban jönnek a kilók is. Illetve, ha ez az édesség kalóriában sok, akkor normális ételből keveset eszel, ezért vagy vékony.

2017. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Pl. Egy túrórudi+ egy szelt műzli, hétvégén meg 1-2 kocka süti ebéd után. Egy tábla csokit még soha nem ettem meg egyszerre, max egy csík egy nap, vagy ha nagyobb kockákból áll akkor 1 abból.
2017. máj. 23. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:
7: akkor te szerintem nem vagy függő :) Nyugi!
2017. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ez normális, viszont ha valaki túlzásba viszi akkor jön az elhízás, cukorbetegség, különböző ételekre való allergia, candida és csak rossz dolgok. Mindent mértékkel.
2017. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!