Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egészség kaja vs egészségtelen...

Egészség kaja vs egészségtelen kaja?

Figyelt kérdés
Hali! Miért van olyan felfogása sok szülőknek, többek között én szuleimnek is hogy a felvágott jobban megeri mint a hús? Miért lenne dragabb, egészségesebben kajálni? Csirkemell, egy kis zöldség, rizs, zabpehely, tojás, túró, lenmagolaj vs fehér kenyér, sparos vaj, sertészsír, felvágott, virsli stb sorolhatnám.
2017. jún. 14. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Én két éve váltottam életmódot. És csak azért jövök ki ugyanannyiból, mert elhagytam a nasikat és az üdítőket.

De ha szigorúan az étkezéseket vesszük, egészségesen kajálni sokkal drágább. Ugyan az idényzöldségek olcsók, de nem mindig vannak...

Egy kg kenyér kb 300 ft lehet, egy olcsó margarin 250, egy kg olcsó párizsi 6-700

Ez elég egy 3-4 fős családnak két étkezésre legalább. Egy három fősnek akár 3 étkezésre.

Ugyanebből az 1.250 ft-ból egészségesen nem fogsz 8-9 étkezést kihozni.

2017. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

A felvágott/virsli meg a csirkemell ára közt igen nagy különbség van, szóval sokkal drágább az "egészséges". Persze ha közben ezt-azt elhagysz, akkor ki lehet jönni kevesebböl is.

VIszont sok esetben a kajapénz nem elég a színhús, stb-re, mert ha ezeket veszik, akkor a fele ember éhes marad, mert nem jut elég. Ha meg az olcsóbb variációkat vásárolják, akkor ugyan nem annyira egészséges, viszont senki nem marad éhes.

2017. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Hát mondjuk egy ehető virsli vagy felvágott pont jóval drágább, mint a tiszta csirkemell.
2017. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Lazy Lover ***** válasza:
11%
Az egészséges kaja sokkal olcsóbb mint a szemét pl 1 kg felvágott 2-3 ezer ft míg 1 kg csirke 600ft
2017. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Hol 600ft 1kg csirke?
2017. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Az egészséges kaja, sajnos sokkal drágább.


Igen, ahogy az egyik hozzászóló írta, is, hogy X felvágott, meg Y csirkehús.

De ugye a csirkehúst nem nyersen eszed.


Vehetsz fehér kenyeret 160 forintért (egy adott adagot), vagy ilyen-olyan magos kenyeret 500 forintért.


Vehetsz valami gagyi zöldséget 200 forintért, vagy egy ugyanakkora adagot BIO-ból, ami hűűűűűű de egészséges 800 forintért.


Kell folytatnom?


Egy kg zsíros disznó hús, és egy egy kg nagyon finom lazac között van árbeli különbség????????


A cukros lé és a 100%-os gyümölcslé ugyanannyiba kerül?

2017. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

És tényleg.

Hol kerül a csirke 600 forintba?


Nálunk 1500 körül van, de ha farhátról beszélünk......

2017. jún. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi éri meg jobban,egyéni.

Inkább költöm a pénzem normális ételre mint gyógyszerre.

Nekem szerencsére elég jó és friss összehasonlítási alapom van. Körülbelül 3 éve költöztem el otthonról és a havi kajám szinte mindig 30-40 ezer ft körül volt.

Egy éve váltottam teljes életmódot.

Ugyanennyiből megvan minden,még kicsit kevesebből is, pedig mindenből próbálom a jobb minőséget megvenni (pl hús)

Úgyhogy nekem aztán mindenképpen megérte.

Ennyit számít,hogy az üdítőket,nasikat és hasonló felesleges dolgokat teljesen elhagytam.

Hozzáteszem nem eszek mindennap húst,heti körülbelül 3 alkalommal.

Viszont rengeteg zöldséget eszel,nyersen,főzelék,egytálétel,leves formában.

Az 1 kg-os zabom ami egy hónapra elég körülbelül 500 ft és mindig ez a reggelim.

Tojás,túró,natúr joghurt,alma és sorolhatnám.

Ezek nem túl nagy tételek.

Persze egészséges étkezés és egészséges étkezés között is van különbség.

Ha mindennap avokádót meg tilápiát és lazacot ennék akkor az egész fizetésem elmenne a kajára.

2017. jún. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Aldiban most 500 Ft 1 kg csirke
2017. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lazy Lover ***** válasza:
38%
nem tudom ezek hol élnek de mind1 barmokkal nem vitázom
2017. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!