Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan tartósítjátok a zöldfűs...

Hogyan tartósítjátok a zöldfűszereket? Szárítva, sózva, ecettel vagy fagyasztva?

Figyelt kérdés

2017. aug. 25. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Csak fagyasztva, mert ez az egyetlen mód, ahogy az íze/araomája megmarad.
2017. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Kizárólag fagyasztva.
2017. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is lefagyasztom.
2017. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez teljesen igaz, de én a tárkonyt mindig ecetben rakom el és szárítok is belőle annyit, ami kitart jövő tavaszig, mert szerintem az nem jó fagyasztva.

Az oregánót is szárítom.

2017. aug. 25. 19:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jó a tárkony fagyasztva?
2017. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én kevésbé használom a friss tárkony, egyedül a lyoni uborkasalátába teszek.

Nekem valahogy egészen más íze van szárítva, mint frissen.Ez valószínűleg ízlés dolga.

Amikor kezdő háziasszony voltam, mindig Erdélyből kaptam ecetben tartósított tárkonyt. Ha ez elfogyott szárított formában kaphattam a boltban, így ezekhez szoktam hozzá.

Semmilyen tudományos magyarázatom nincs.

2017. aug. 26. 07:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Szárítva/fagyasztva. Attól függ melyiket.
2017. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha hozzájutsz frisshez, nyugodtan fagyaszd le, teljes értékű ízre/aromára a frissel.

Nekem van a kertben, évelő, fagytűrő. Késő őszik szedem a frisset, de azért télre elteszek néhány adagnyit a fagyasztóba.

Biztos, hogy van más tartósítási mód (ahogy írtad ), de a legjobb hatás a tapasztalatom szerint - szezonján kívül-a fagyasztás.

2017. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!