Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ez csak szerintem átverés?...

Ez csak szerintem átverés? Nektek ez mennyire fér bele? (Csipkebogyó lekvár a Lidl-ből. )

Figyelt kérdés

Itt a kép a megvásárolt lekvárral együtt:

[link]

Vagy itt a 45. oldalon:

[link]


Tehát az újságban az van, hogy 100% csipkebogyó, és hogy csipkebogyó lekvár. Ehhez képest van benne cukor (+ pektinek, csipkebogyólé és citromsav is), ill. a neve sem lekvár, hanem csipkebogyó kenhető gyümölcskészítmény, valamint az üvegnek is más az alakja, mint az újságban. De ami a leginkább zavar, hogy cukor van benne. Lehet, hogy ők a 100 g gyümölcs/100 g-ot értik 100%-nak? Ki mennyire érzi ezt átverésnek? Ha a boltban szembesülsz vele, hogy nem pont ugyanazt kapod, mint amit ígértek, mit csinálsz? Megveszed vagy otthagyod?



#Lidl #átverés #csipkebogyó lekvár
2017. szept. 25. 21:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt egy LEKVÁR gyümölcsöt és cukrot tartalmaz alapértértelmezve.

Szóval az, hogy van benne cukor, minden ember számára természetes.

Cukor nélkül nem lekvár, hanem gyümölcspüré lenne, de ilyet nem lehet sehol sem kapni, ha ezt akarod, akkor neked kell csinálni.


Másrészt a 100% csipkebogyó ilyen esetben azt jelenti, hogy nincs benne más - olcsó - gyümölcs töltöanyagként, ugyanis a legtöbb valamilyen lekvárban az adott gyümölcs csak nyomokban szokott lenni, helyette alma van benne nagy arányba, meg esetleg szinezöanyagok és csak 5-10% a névadó gyümölcsböl.


Tehát a 100% CSAK AZT jelenti, hogy a benne lévö gyümölcs CSAK csipkebogyó, és semmilyen más fajta nincs benne.

2017. szept. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%
Cukor minden lekvàrba kell.Főleg az olyan savanyúba,mint a csipkebogyó.A pektin pedig szintén a gyümölcsből szàrmazik.
2017. szept. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

De nem is azt fényképezted le, ami az újságban van. Látszik, hogy tök más az üvege. És milyen hülye érv, hogy vannak rá ugyanolyan szavak írva??? Akkor ennyi erőből az összes csipkebogyó lekvárt odarakhatod, azt is, amit máshol lehet megvásárolni, nem a Lidl-ben :D

Egyébként meg láttál te már hagyományos lekvár főzést??? Gyümölcs+cukor! Igen! Kell bele cukor!!!!

2017. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező, neked mi bajod van? Nem látod, hogy az egyiknek piros a teteje, a másiknak meg fehér, és az üveg alakja is teljesen más?


Én sem szeretem a Lidl-t, de azért ez nevetséges :)


Amúgy meg, ezt a többi hozzászólónak címezve, NEM kötelező a cukor a lekvárokba. A hagyományos szilvalekvárba például egyáltalán nem tettek cukrot öreganyáink sem.


De mindegy, maga a kérdés teljes elmebaj.

2017. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

#15


Igazad van, a szilvalekvárba nem kell cukor, de minden egyéb más lekvárba igen, mert ez a lekvárfőzés alapja.

Aki nem eszik cukrot, az ne vegyen lekvárt, hanem ahogy nagyon helyesen írta valaki, vegyen/egyen gyümölcspépet.

Sőt, a folyós lekvárba pektin is kell, ezt azelőtt almával oldották meg, de az befolyásolta az eredeti gyümölcs ízét, ezért ma már kivont pektint használunk.

2017. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

fotózd le a lekvárod elejét.

Így is látszik, hogy teljesen más termék.

2017. szept. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező a te lekvárod nem ugyan az mint amit azujságban van tök máshogy nézki az nem lidl hibája hogy te nem tudsz különbséget tenni tök más üveg között sem .
2017. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
41%
A két terméknek KÖZE nincs egymáshoz, de még az üvegük is tök más :D
2017. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell cukor minden lekvárba. Nem gyümölcspép, hisz lekvárrá van főzve, cukor pedig úgyis rengeteg van benne a gyümölcs miatt. VAN gyümölcs, ami savanyú, s még sok vizet vesztve sem igazán édes, de még ott sem értem, miért kellene feltétlenül hozzáadott cukor. De az olyanokat még én is édesítem. Plusz a barackot, ami ugyan gyümölcsként édes, de valahogy főzve elsavasodik vagy nem tudom. De ha körtelekvárt csinálnék, eszembe nem jutna cukrozni, mert még a (természetesen cukrozatlan) befőttje is túlédes.


Nekem teljesen új, hogy a lekvárba kötelező a cukor s még mindig nem hiszek benne. A közismert kivétel, a szilvalekvár akkor gyümölcspép? Nem hinném, a hőkezelés, a víz jelentős részének elpárolgása határozottan átalakítja a gyümölcsöt, nekem ettől lesz lekvár.

2017. szept. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Cukor minden lekvárba kell."

Ostobaság. Évek óta főzök lekvárokat, és soha nem teszek bele cukrot. Stevia port használok édesítésre, ha kell bele édesítő. Tartósítószert sem teszek bele, kidunsztolom, évekig eláll (persze nyilván nem felbontás után). 22-es is megerősített benne.

Na de a kedvetekért lefényképeztem az elejét is:

[link]

19-es: Nem elég, hogy nem tudsz rendesen magyarul, még hülyeséget is írsz. Nem néz ki máshogy, tök ugyanolyan, mint amilyen az újságban van, csak más a kupak színe és az üveg alakja.

20-as: Nem célom a Lidl lejáratása (a másik Lidl-s kérdést nem én írtam ki), mert szeretek oda járni, sokszor vannak jó és olcsó cuccok, csak nem szeretem az átverést.

21-es: A mondatvégi írásjelek után miért nem teszel szóközt? Vagy csak idiótázni tudsz? Miért nem tanulsz meg rendesen írni, mielőtt hozzászólsz?

2017. szept. 27. 07:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!