Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nálatok mi van otthon mindig...

Nálatok mi van otthon mindig a konyhaban?

Figyelt kérdés
Liszt, cukor, so..... milyen fűszerek? Stb?
2017. okt. 9. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%

Liszt, só, piros paprika, őrölt és - egész fekete bors, rozmaring, kakukkfű, oregánó, bazsalikom, lestyán, medvehagyma, petrezselyem, babérlevél.


Cukor, porcukor, vaníliás cukor, egész vanília rúd, sütőpor, holland kakaópor, fahéj, szerecsendió, szegfűszeg.


Igény szerint veszek más fűszereket is, de amiket leírtam, azok mindig vannak.

2017. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle Liszt, búzadara, zsemlemorzsa, rizs, köles, bulgur.

Cukor, eritrit, méz,

Kakaó, kávé, maláta kávé, cikória kávé, többféle tea,

Dió, kókuszreszelék, mák.

Vaj, zsír, margarin, olívaolaj, napraforgó olaj.

Többféle ételecet; alma, fehér és vörös borecet, balzsamecet.

Szárazbab, sárgaborsó, lencse, vörös lencse.

Szárított gomba

Többféle száraztészta: tarhonya, penne,szélesmetélt, spagetti, lasagne, szarvacska.

Levestészták: kiskocka, cérnametélt, csigatészta, gyufametélt.

Füstölt szalonna, kolbász,

Vöröshagyma, fokhagyma, lilahagyma, burgonya, sárgarépa, petrezselyem gyökér, zeller,

Sűrített paradicsom, házi lekvárok, befőttek, szörpök.

Sütőpor, szódabikarbóna, szárított élesztő, vaniliarúd, zselatin, mazsola.

Tej, tejföl, sajt,

Fűszerek: őrölt pirospaprika, őrölt fekete és fehérbors, köménymag, kakukkfű, babérlevél, oregano, gyömbér, szerecsendió, tárkony, kapor, petrezselyem, bazsalikom.


Könnyebb lenne összeszedni, hogy mi nincs általában itthon.

2017. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mostanában a párom miatt van búzaliszt (tönköly, főleg tk, nem mintha sokat számítana, de jobban ízlik neki s azért némi előnye van), cukrot viszont ő sem eszik.


Ami mindenképpen van: tojás, sokféle olajos mag, párféle zöldség, gyümölcs, kókuszzsír, kávé, kakaó, xilit, rizs, rizslisz és zab, valamint sokféle fűszer és só, szódabikarbóna. Plusz harcsapástétom, mint egyszerű vivős étel.


Szinte soha nincs más, a fentiek bőven elégségesek.


Milyen fűszerek? Mindenféle...? A legfontosabb nekem a bors, kömény, szerecsendió, zöldfűszer (nem sorolom, az összes szokásos zöldfűszer), pirospaprika, többféle curry, nagy kedvencem a tandori masala, de van chili, koriander és ki tudja, még mi. Vöröshagymapor, fokhagymapor... Csak mert az ételeim zöme nem igényel semmilyen fűszert a són kívül (az az?), szeretem, ha van minden.

Eleve az a hozzáállásom, hogy kb. minden legyen itthon, amit főzni akarhatok, jóformán sosem a terveimhez veszem az alapanyagokat.

2017. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A többiek ráébresztettek a hiányokra... Szerecsendió és gyömbér is van mindig itthon, már elfelejtettem. A vaníliarudam régi, már a sokadik eritritemben ül, de arra tényleg nincs pénzem s jól elvagyok az aromával is.

Többféle ecet: almaecet (sütibe, a szódabikarbóna mellé), balzsamecet (nemigen fogy, mert salátába rakom, amit kb. sosem eszem), néha rizsecet a sushihoz, tárkonyos ecet (na ez fogy jelentősebben), sőt sima is, de csak takarításhoz.

Grillszószom is van és a kedvenc mustárom. Mustármagom is van, egyes ételekhez a saját készítésű mustárt használom, de nem tudom megközelíteni a kedvencemet :(

2017. okt. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jó, még kimaradt a vaj és a száraz hüvelyesek (főleg a sárgaborsónak van nagy szerepe, mert kényelmes, a sárgaborsófőzelékbe semmi se kell, se zsír, se liszt. nem eszem ilyesmiket, de azért lencse, bab is van itthon mindig, elvégre nem egyedül vagyok s a párom is tud főzni). A fagyasztóban pedig mindig van zöldborsó és spenót, de még medvehagyma és som is, bár ez utóbbiak nem olyan fontosak, az előbbiek nagyon. Nem is tudom, mit csinálnék borsó nélkül, jóformán minden levesemben van.


Ez tényleg nehéz így, sokunk kismillió alapanyagot tart állandóan itthon.

2017. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
33%
Na, mi van, melyik Vegeta huszárnak nem tetszett a válaszom? :D
2017. okt. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

só, bors, paprika, cukor, liszt - alapok.

emellett: gyömbér, majoranna, búzadara, kakaópor, szódabikarbóna, kakukkfű, ételízesítő, száraztészta, oregano, petrezselyem, teafű, rizs-barnarizs, fokhagyma (nem por, hanem rendes), vöröshagyma, a hűtóben liba- vagy kacsazsír, disznózsír, olaj, paradicsompüré (saját), mustár, ketchup, reszelszt torma.

Van még általában lekvár (tesóm nagy lekvár-főző), méz (tanítványtól, aki méhészkedik).

2017. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!