Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A férjetek mennyire van...

A férjetek mennyire van otthon a konyhában, mennyire tud főzni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Tojás, virsli :) Mást nem. Sosem főzött még,de szívesen segít. Én viszont szeretek főzni, szóval így jó.
2012. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Tésztát, csirkét,meg recept alapján elég sok mindent.

Volt, már, hogy a szülinapomra répatortát csinált. :)

Miért kérdezed?

2012. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Én tudom, hogy hol a hűtő, és abban hol a sör. Mi kell még?


Na jó. Fejből legfeljebb egy gyümölcslevest főzök meg, meg rántott húst rizzsel, de receptből akármit megcsinálok.


Csak baromira nem szeretem csinálni, kosszal jár, pepecselni kell vele... feleségem viszont jól főz, (bár a pepecs részét ő sem szereti - úgyhogy néha segítek zöldséget darabolni, meg ilyenek).

2012. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szinte semmit nem tud, ő is a rántotta-virsli szinten van. Részben az én bűnöm is, mert ha főzök, kizavarom. Kicsi a konyha (főzőfülke), egyedül is alig férek el benne sajna.
2012. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
kérdés azért érdekel mert baráti társaságban téma volt,és a fiúk állitoták,hogy minden férfri tud főzni mindent max nem akar mert kényelmesebb ha mi nők rakjuk eléjük az ételt ..
2012. márc. 22. 14:00
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazuk van. Bárki tud, csak akarni kell. :)
2012. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem vendéglátós és jól főz. A fiam is nagyon ízletesen készít el mindent, viszont sütni egyik sem süt.
2012. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen segít, ha kell: zöldséget pucol, mosogat... De semmi több :) Mondjuk nem is szeretném, mert

1) itthon vagyok gyerekkel - van időm főzni, sütni

2) ez az én "birodalmam", nem szeretem ha más "pacsál" benne.

2012. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a vélekedés, hogy a férfiak jobban főznek talán onnan jöhet, hogy nem tökölnek azzal, hogy jajj, egy késhegynyi paprika, meg két csipet szárított petrezselyemzöld, de jajj, mekkora kés, és mekkora csipet... hanem bátran fűszereznek, miáltal az étel is határozott ízvilággal rendelkezik.


Emellett viszont:


Ha a férfi főz, akkor főz. Nem mos ki közben két adagot (teregetéssel), nem takarítja ki az előszobát, nem terít meg, nem kérdezi ki a gyerektől a leckét és sokszor még a menet közbeni mosogatással sem vesződik. A konyha bizony magán viseli az alkotás összes fázisának lenyomatát.


Tudom, mert én is így csinálom. Tehát igaz a mítosz, hogy minden férfi tud főzni, és még jó is lesz - csak épp a háztartás szempontjából nem mindig van benne sok köszönet. :)

2012. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a belekotyogásért, pasi vagyok, muszájból, háziasszonyosan nem nagyon, de hobbiból, a páromat meglependő, sokszor csináltam már vacsorát.

A csúcs eddig a tarisznyarák fehérboros mártással volt. A netről töltöttem le a receptet, megvettem a hozzávalókat és ahhoz képest, hogy zéró gyakorlatom van, nagyon jól sikerült. A titka: mindent úgy csinálni, ahogy írják és mindenből annyit tenni bele precízen, ahogy írják. (Hitelesített laboratóriumi mérőeszközökkel grammra és mililiterre pontos mennyiségeket alkalmaztam és másodperc pontos időtartamokat.)

2012. márc. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!