Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik kajaban van egeszseges...

Melyik kajaban van egeszseges zsir?

Figyelt kérdés
Ugyertem a tojassargajaban van zsir, halban is.Szoval ilyenekre gondolok,nem a zsiros gyorskajakra es pizzakra.Tudtok ilyeneket irni?
2017. nov. 9. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A halat pont jól írtad, annál nem lesz jobb.
2017. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Avokádó
2017. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olajos magvak.
2017. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Avokádó, kókusz, s hogy írták előttem, a különféle magvak (napraforgó, lenmag, tökmag, diófélék, szezám stb.), kis mértékben a földimogyoró, elvileg a tofuban is van elég sok, és így erjesztve a szója (annyira) nem káros. Sok omega3 található bizonyos sötétzöld zöldségfélékben (brokkoli, spenót, olajbogyó, kelbimbó/kelkáposztafélék).


Viszont a legjobb omega3- és omega6-források a tengeri halak, kiváltképp a tőkehalmáj és annak az olaja, a szardínia, makréla stb. Két baj van velük: a) a tengerek szennyezettek és b) ha a konzervdoboz nem rendelkezik megfelelő bevonattal, akkor egyéb fémek oldódhatnak a hal löttyébe.

2017. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

A szervezetednek telítetlen és többszörösen telítetlen zsírokra van szüksége. Ilyenek vannak az olajos magvakban (dió mogyoró mandula kesu szezám tökmag stb); bizonyos gabonafélékben pl chia, rizs, árpa, zab, rozs, köles stb., termékek mint az olajbogyó, kókusz, avokádó, hüvelyesek mint a borsó, lencse, szója, más babfélék. Egyes gyümölcsök magvai is nagyon jók: kiwi, vörösáfonxa stb.



A húsokban, tejtermékekben, tojásban található zsírsavak telítettek, tehát rosszak, szív-és érrendszeri gondokat, magas koleszterinszintet okoznak.


A halakban valóban sok okega 3 van de sajnos túl sok. 7:1-hez az omega 3:6 aránya a javasolt 3 vagy 2:1-hez képest.


Az emberi szervezet igényeit ilyen szempontból a legjobban a növényi források elégítik ki.

A legjobb alfa-linolensav források is növényiek: chia, lenmag, repce, szója.

2017. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazából minden egészséges, "tiszta", nem feldolgozott élelmiszerben a zsiradék is egészséges, jót tesz és szükséges, csak mértékkel kell fogyasztani, ennyi. Mindegy, hogy hús, vagy növényi eredetű. A lényeg, hogy (ha lehet) kerülni kell a szennyezett ételeket, a feldolgozott élelmiszereket (hidrogénezett zsírok és társaik).
2017. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Az utolsó előtti teljesen korrekt választ adott, nem értem a lepontozást. A legjobbak a növényi olajok, de részletesebben én sem tudom leírni.


Annyit még hozzátennék, hogy a telített zsírokra (állati) semmilyen mennyiségben nincs szüksége a szervezetnek, sőt, nagyon károsak. A cukorbetegség elsődleges kiváltóoka is a telített zsírok fogyasztása, mert ezek blokkolják a cukor lebontásához szükséges sejteket, inzulinrezisztenciát kiváltva. Telített zsírok fogyasztása nélkül a diabétesz a tudomány mai álláspontja szerint visszafordítható állapot.


Ezen kívül még rengeteg más megbetegedés okai is lehetnek, de talán ez a legfontosabb, ami nem köztudott.

2017. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó választól leesett az állam. Sok ökörséget állítanak a különböző dietetikai irányvonalak, de ez meghaladja az összes általam ismertet. Hogy az állati zsírok okoznak diabéteszt... na jó, ez tényleg kiveri a biztosítékot :D


A cukorbetegség elsődleges oka a túl sok feldolgozott szénhidrát fogyasztása, valamint a mozgásszegény életmód. Ennyi. Nem több, nem kevesebb. Ha öt tonna állati zsírt benyomsz naponta, akkor se leszel cukorbeteg. Aki ezt az elméletet kitalálta, remélem már nincs szabadlábon.

2017. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8.: kicsit jobban utána kéne nézned mert a másik válaszadó írt igazat: a telített zsírok fogyasztása vezet inzulinrezisztenciához. Művelődésképp itt egy egyszerű cikk ahol az átlagember számára is érthetően elmagyarázzák ezt a mai orvostudomány által egyértelműen elismert tényt :)


[link]

2017. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!