Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Véletlenül megettem 2 hete...

Véletlenül megettem 2 hete lejárt felvágottat, lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
Evés után megkérdeztem anyámat, mikor vette azt mondta: 2 hete vette a felvágottat. Most aggódok milyen gyomorrontást fogok kapni. Lesz valami bajom tőle?

2017. nov. 20. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
HA az íze/illata nem volt rossz, nem volt ragacsos, akkor nem lesz semmi bajod töle.
2017. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 hete vette, akkor miért lenne 2 hete lejárt?
2017. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Ha 2 hete vette, akkor miért lenne 2 hete lejárt?"


Mert piacon egyik hentesboltba vette felszeletelve.



2 db ettem belőle vajas kenyérrel és nem éreztem romlott ízt.

2017. nov. 20. 17:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a romlott felvágottnak nyákos a felülete, büdös, rossz az íze. téli szalámi, paprikás szalámi tovább eláll, mint a sonka, párizsi, stb.
2017. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
amúgy maximum lesz egy kis hasmenésed, szerencsétlenebb esetben egy kis hányás is
2017. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát legjobb esteben, egy kiados f**ás :D
2017. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azigen #5-ös, totál egyszerre írtuk , szinte ugyanazt xD
2017. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De ha két hete vetted , nem járhatott le már a boltban az nap. Tudjad már mit irsz.
2017. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol veszed, a hentespultból lévő felvágottaknak mindenhol csak 1-2 nap szavatossági időt adnak a vásárlástól számítva, hogy az emberek minél gyakrabban vásároljanak, valójában viszont hűtőben 1 hétig is simán eláll, sőt, ha füstölt áru (például szalonna, kolbász, téliszalámi), akkor viszont még hűtés nélkül is több mint 1 hónapig is!

Ha nem volt nyálkás, büdös, vagy egyéb fura szaga, akkor nem volt romlott, és így semmi bajod nem lesz tőle!

2017. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyomorrontást kapsz tőle ? Van enyhe, van közepes, van súlyos.

Ha te csináltad magadnak, érezted volna, hogy rossz/romlott, meg sem bírtad volna enni.

ha nem volt közben a szagától, állagától hányingered, akkor

szerintem nem lesz bajod, legfeljebb enyhe gyomorrontás, ami reggelre kiderül...

Mellesleg felvágott és felvágott között óriási különbség van.

Más is utalt rá, hogy a füstölt szárazárunak két hét alatt semmi baja nem lehet, piacokon viszont nem is nagyon lehet másfélét árulni.

2017. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!