Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyiknek a héja van vegyszerr...

Melyiknek a héja van vegyszerrel kezelve?

Figyelt kérdés

Többször látom egy bolti citrus címkéjén, hogy teszem azt a citrom héja nem használható fel fogyasztásra, mert valamivel mivel kezelték.

Honnan tudhatom egy piaci narancsnál, hogy belereszelhetem e az ételbe ?

Van erre valami nagyon szigorú jelzési kötelezettség ?



#vegyszer #citrus #citrom héja #narancs héja
2018. márc. 3. 22:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kitűnően fogalmaztam meg a kérdést, így utólag visszaolvasva. :D
2018. márc. 3. 22:26
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem tudni a piacos zöldségekről ott mondhat az eladó bármit. (Amit hallani akarsz) Jó alapos mosás esetleg szódabikarbónával lemoshatod a felszínét.
2018. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
94%
Nagyon egyszerű kérdés: az összes citrus héja kezelt, kivéve a BIO minősítésű példányoké, amiken ezt a tényt feltüntetik. Tehát a piaci narancsot nem annyira érdemes szőröstül-bőröstül felhasználni, a bio narancsra meg rá lesz írva, hogy bio és hogy a héja alkalmas emberi fogyasztásra. Egyébként mostanában már olvastam olyat, hogy alapos dörzsöléssel lesikálható róla ez a szer, de szerintem elég rücskösek a citrusok ahhoz, hogy maradhasson rajtuk itt-ott matéria.
2018. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én meg olyat olvastam, hogy a héjba beszívódik a szer, amiben szállítják, és semmiféle mosással nem távolítható el. Viszont láttam már üzletben olyat kiírva, hogy a kapható citrom héja nem kezelt, de nem is bio. Nagyobb bolt volt, ott szerintem nem írnak ki hülyeséget, mert sok lenne a büntetés, nem éri meg. Viszont tényleg jó lenne, ha mindig egyértelműen fel lenne ez tüntetve.
2018. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%

Mindegyik kezelt megnyugodhatsz, még a bio is.

Lehet nem a termelő kezeli.

A szélnek hiába mondod, hogy a te kertedbe ne fújja át a szomszéd permetszerét. Vagy az esőnek, hogy mielőtt leesik, tisztitsa ki magát.


Amugy is a BIO csak egy nagy lehuzás.

2018. márc. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5-ös

Nem a permetszerre gondoltam, hanem a szüretelés után kezelik valami anyaggal. Gondolom valami tartósítás miatt, rothadás ellen, vagy valami ilyen lehet a háttérben.

2018. márc. 3. 23:35
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Bio, bizonyám :)

Ötös, mindenkinek meglehet a maga világnézete, de ennyire ne hangoztasd, amihez nem értesz.

A bio földek csak akkor kapnak bio tanusítványt, ha olyan messze vannak a szomszédtól, hogy nem tudja a szél átfújni a permetszert. Meg van adva a hivatalos távolság, többek között. Ennél jóval szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük.

Az eső pedig kéhrlekszépen szűrt, tiszta víz. Annál tisztább nincs , mint ami a felhőből "kiesik". Ami szennyeződést összeszed lefelé menet, az elég nehezen hasonlítható ahhoz, ami egy átlag gyümölcsre egy átlag napon rákerül. Nem csak permetszerek, hanem amivel még pluszban kezelgetik a szállításhoz.

Emellett ha össze is kenődik bármivel egy bio gyümölcs, akkor is tisztább, mint a többi. Sokkal. Ha drágállod, nem kell megvenni. De sületlenségeket sem összehordani :D

2018. márc. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy konstruktívan is válaszoljak a kérdésre, én is azt olvastam, hogy a sok vacak beleivódik a narancs és citrom héjába, de simán még a belső fehér hártyába is.

Bioval nem lesz ilyen gondod, azt használhatod nyugodtan, de azért mosd meg, nehogy megedd, amit az esővíz ráhordott ;)

2018. márc. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
A bio fogalom is erdekes, mert rezgaliccal pl permetezhetoek a bio cuccok is. Megengedi a szabalyozas. Szoval semmiben nem lehetunk biztosak. De az tuti, hogy nem attol az egy sutemenytol lesz bajod, amibe neha reszelsz egy kis citromhejat. De lehet kapni szaritott reszelt citromhejat is a fuszereknel, az szerintem meg a "legtisztabb". Nincs feltuntetve rajta a citromhejjon es egy kis cukron kivul semmi, szoval feltetelezem, hogy nincs is benne semmi olyan...
2018. márc. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Esoviz a legtisztabb?? Ezt nem gondoltad komolyan, ugye? :D A szmog miatt olyan fekete ahogy raszarad pl uvegre, mint a fene
2018. márc. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!