Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A zabkását lehet tejbe elkészí...

A zabkását lehet tejbe elkészíteni vagy csak kizárólag vízzel ahogy irja?

Figyelt kérdés
Létszi lehesen mert vízzel nagyon rossz volt.

2018. júl. 15. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet.
2018. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hiába van ráirva hogy vízzel kell,én mindig tejjel szoktam!Sokkal finom
2018. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet.



Hozzávalók, 2-3 adaghoz:


10 dkg aprószemű zabpehely

3 dl tej

4 dl víz

1 csipet só

az ízesítéshez adagonként 1 teáskanál méz



A zabpelyhet összekeverjük egy lábosban a folyadékkal, majd kis lángon, folyamatosan kevergetve addig főzzük, amíg be nem sűrűsödik. Olyan állag a jó, mint a puding vagy a tejberizs, eddigre a zabpehely szinte teljesen szétfő, de nem lesz olyan, mint a cement. Adagoljuk ki tálkákba, csorgassuk rá a mézet, hagyjuk fogyaszthatóra hűlni, de még melegen fogyasszuk el.

2018. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, pont tejjel a gyakoribb, amennyire tudom. Különben is, a te ételeidet úgy csinálod, ahogy akarod (hacsak nem vagy beteg vagy más ok nem jön be).
2018. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de szerintem meg úgy ehetetlen XD
2018. júl. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 viragkissvivien válasza:
Én csak tejesen eszem. Nekem a vizes megoldás az új😅. Amúgy én a zacskós krémleveseket is tejjel eszem nem vízzel. (szerintem azzal undi)
2018. júl. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szoktad te amugy izesiteni? A zabkasa onmagaban semmilyen, akar vizzel, akar tejjel keszited. Csipes so, edesito, vanilia aroma nalam az alap, aztan lehet kakaoval, fahejjal, stb. izesiteni.
2018. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!