Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Negyedik hete folyamatosan...

Negyedik hete folyamatosan más árat blokkolnak a CBA Prímában mint ami ki van írva, miért?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy egy rosszindulatú ember a drágább árra átírja arra az 1-2 percre a termékeket, amíg az ember fizet?


Elég paranoiásnak hangzik, DE!


Nem volt eddig semmi gond, kisebb tévedések voltak az évek alatt, de mostanában minden vásárlásomnál 3-4 féle terméket más áron blokkolnak, mint ami ki van írva, hetek óta.


Első 3 héten nem szóltam, 500-1000 forint körül buktam nagyjából vásárlásonként, ennyi tévedés belefér egyszer-egyszer, sok ezer terméket kell-kellene naprakészen tartani, kevés az ember, stb. stb. megértem természetesen, nem hisztizek.


Na de most már kezdem szándékosnak érezni.


Tele van pár méterenként a mennyezet kamerákkal, ha van egy rossz szándékú dolgozó, aki megnézi a kamerán mit tesz az ember a kosárba és az árakat is át tudja a számítógépben írni, akkor adott ember amíg fizet, arra a két percre átírhatja az árakat.


A sorban állásnál nincs idő figyelni mennyit blokkolnak be, nincs is nagy kijelző ami az ember felé lenne fordítva, meg nem ezzel van elfoglalva az ember, hanem a pakolással.



Nem értek hozzá és elismerem túlzónak hangzik, de vannak sajnos pszichopata eladók itt-ott, és ha régóta odakozmált dolgozó, lehet ilyen-olyan jogosultsága, árak átírása akciókkor stb, illetve nyilván a kamerák képét is kukkolhatja.


szóval ez kivitelezhető, és közértenként írják át az árakat, vagy van valami központi rendszer a CBA Príma boltok adatbázisában?


A polcon teljesen más ár van kiírva, mint amikor a vonalkódot leolvassák a kasszánál. És ez folyamatosan az elmúlt pár héten minden alkalommal.



#paranoia #CBA #príma #GVH #NÉBIH #ármanipuláció
2018. okt. 13. 01:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2018. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért van 1-2 ember aki intelligensen tudott válaszolni, nem is kell leírni ki volt az.


* A lidl-es kérdés áprilisi, nem én voltam, vagy nem tudom miért linkelted be

* Este amikor pár ember van csak a boltban, elvileg megtehetik, nem nehéz valakivel kiszúrni, nem óriási Tesco-ról van szó

* Leírtam, hogy pár esetnél nem fogok szólni, pedig több ezer forint "kárt" okoz, leírtam megértő vagyok, hogy munkaerő hiány van, sok a munkájuk stb.



Olyan termék ami benne van a CBA Príma alkalmazásban mint heti akciós termék, és mégis teljes áron számlázták ki.



4. hete megye ez, és most sem szólok.


Nem megyek vissza vásárlás után.



Köszönöm aki vette a fáradtságot és figyelmesen elolvasta, nem forgatta ki a mondandómat.


Leírtam, hogy igen, ez túlzónak hangzik, de sajnos vannak elvetemült pszichopata emberek, akik nem embereket ölnek, hanem a maguk kis lehetőségeivel vezetik le a fáradt gőzt.


Aki ezt nem érti meg, az egy naiv tizenéves, aki még sokat csalódhat az életben. :)

2018. okt. 13. 12:13
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
ugye tudod hogy ezek a gondolatok nálad azt jelenti hogy benned is megvan a hajlam ilyesmire? nem azt mondom hogy feltétlen meg is tennéd ha olyan helyzetbe kerülnél, de megfordulna a fejedben hogy így vezesd le a fáradt gőzt
2018. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

majd odafigyelek... csak viccelek.


Attól, hogy észreveszed másokban és részben megérted a világot, hogy csak a gyerekmesékben szép és tökéletes az élet, attól még te magad nem válsz azzá. Hosszú életút kellene ahhoz, és a gyerekkorban kezdődő behatás, hogy ilyen legyen bármelyikünk.


Nekem boldog, kiegyensúlyozott gyerekkor jutott szerencsére, és e tekintetben egészséges ember lett belőlem.


Gondolj bele, egy pszichiáter vagy egy pszichológus mi mindent tudna mesélni, mégsem mondjuk rá, hogy biztos meg van benne a hajlam, biztos beteg.



Értem én, hogy a kérdés erős, betegesnek tűnő, és az esetek 99,9999%-ban senkit nem figyel semmilyen gonosz, pszichopata "Kasszás Erzsi", de ott van az az árva 0,00001%. :)


Csak a paranoidok maradnak fenn. Szerző: Andrew S. Grove



4 évig semmi gond, egyszer-egyszer van ilyen, aztán hirtelen 4 héten keresztül ez történik minden vásárlásnál. Persze lehet okokat találni, hogy vége az augusztusi nyári gyakorlaton vendégeskedő és kisegítő diáklányok időszakának, hirtelen több munka szakad a dolgozók nyakába, nincs idő mindenre figyelni, árut átvenni, kipakolni, átárazni, címkét nyomtatni, takarítani, kasszánál lenni, vevőpanaszt kezelni és a többi, de 4 éven keresztül megoldották, most mitől lett hirtelen ennyi gond.



Na jó, lényegtelen, de most jól jönne az az 5000Ft, amit ilyen hülyeségekre dobok ki, illetve nem feltétlen vennék meg bizonyos termékeket drágábban, mondjuk 100g-os szeletelt finom külföldi sajt 400Ft-ért oké, de amikor 600Ft-ot ütnek be érte, az már nem oké, és szorozd fel ha veszel belőle 5 csomaggal az már 1000Ft plusz, amit nem akartál kiadni.


ÉSakkor most gondolj bele, hogy van a kosaradban minden vásárlásnál 3-4 ilyen tétel a 20-ból. És most gondolj bele, hogy minden héten folyamatosan egy hónapig ez történik.

És akkor ne legyél paranoiás, hogy valaki szórakozik.



Nem kijelentem, hogy van egy rossz gyerekkorral rendelkező kasszás erzsi, aki kiszúrt magának, hanem kérdezem, hogy van-e ilyen, megoldhatná-e elméletben a leírt módon valaki, vagy baromság, ilyet senki nem tud megcsinálni, mert technikailag kivitelezhetetlen.


Sajnos amúgy nem alaptalan a felvetésem, ezzel a közérttel kapcsolatban, egyetlen emberre gondolok, akin látni, hogy nem stimmel minden, csak első ránézésre, az avatatlan naiv szemek számára.


Az ott dolgozó emberek 99% kedves, segítőkész, szorgalmas, már amennyit külső szemlélőnek le lehet venni róluk, az az 1 ember meg tett már érdekes dolgokat, ami miatt felvetődnek kérdések. :)

2018. okt. 13. 13:40
 15/18 anonim ***** válasza:
59%
és arról az egy emberről ránézésre hogy állapítod meg hogy nem stimmel minden?:D nem semmi figura lehetsz te. először paranoid gyanakvásba kezdesz, majd úgy érzed tisztára kell magad mosni valamitől és elkezdesz beszélni a gyerekkorodról itt, ez csúcs :D na de ez is ugyanolyan off témának számít tudom, szóval mindenek előtt én először ismerősöktől kérdeznék rá akik ott vásárolnak hogy nekik van-e hasonló probléma, aztán pedig arra gondolnék hogy valami hiba van a rendszerükön belül, de ilyen személyes bosszúhadjárat biztos nem jutna eszembe a többiekhez hasonlóan.
2018. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

a világ 99%-ban oké, 1%-ban nem. Ez a Kasszás Erzsi kifejezetten az 1%-ba tartozik, hidd el. Én kikerülöm nagy ívben, de ha rájön a gonoszkodnék mit tudok csinálni.


3 héten keresztül egyáltalán nem gondoltam ilyesmire, de eljött a 4. hét.


Örülök annak, ha téged az 5., 6. és x. héten sem lehet gyanakvásra késztetni, én nálam a 4. hét lett "gyanús". :) Nem gondolom, hogy beteges, hogy van egy ilyen fél gondolatom, ami most túl van kissé tárgyalva.


Valóban meglepődnék, ha az árazó gépen lévő naplófájlokból az derülne ki, hogy abban a 20 percben amíg a közértben voltam, senki nem manipulálta az árakat - ráadásul miattam. Alig volt bent pár vevő amúgy, tehát nem arról van szó, hogy egy hó eleji Tesco nagy bevásárlásban, amikor 1000 család vásárol egy időben, akkor kiszúrtak volna.

Esti zárás előtti utolsó félórában ezt azért nem nehéz megtenni. :)

2018. okt. 13. 14:38
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 4 különféle CBA ill CBA Prima üzeltben vásároltam.


MINDENHOL megpróbáltak átverni azzal, hogy nem azt az árat csipogta a kassza, mint ami ki volt írva.


Soha többé nem adok egyetlen forintot sem ennek a láncnak.

2018. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Máshol is megtörténik, a mellettünk levő coop boltban is sűrűn előfordul. Jó, persze, megértem, tévedni emberi dolog, kevesen vannak meg minden, de egyszer szeretném megérni, hogy nem az én káromra tévednek, hanem a sajátjukra, de ilyen még soha sehol nem fordult elő.
2018. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!