Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit ehetnék, ha csak nassolni...

Mit ehetnék, ha csak nassolni szeretnék?

Figyelt kérdés
Mostanában igyekszem kerülni a csoki és az egyéb édességeket. Inzulinrezisztenciám van, és nem szeretném, ha valami baj lenne. Viszont a főétkezések között általában meg szoktam éhezni egy kicsit, és nem mindig tudom, jó-e az, amit eszem. Müzli szeletet, kekszet vagy gyümölcsöt eszem általában. De egy kicsit unom ezeket. És most nem igazán tudom, mit merjek még enni, amiben nincs sok cukor, finom és egészséges. Mit kellene ennem, amivel jót teszek a szervezetemnek?

2018. dec. 25. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Én cukormentes étcsokit ennék (eszem is), abból kevés kell és szénhidráttartalma sem sok (a kakaópor miatt van azért benne, a saját házi csokimban pedig kesu is, de egységnyi adagba igen kevés jut). Amiket te eszel, azok nekem rém cukrosak és csak megéheznék tőlük, de természetesen ez nagyon egyéni dolog.

Aztán nekem ott van az édesített felvert tojássárgája, ami nagy kedvencem és tápanyagdús, de akit zavar a nyers tojássárgája, az ne egye vagy csak pasztörizált tojásból.


DE ha csak nassolni akarok, pláne ha éhes vagyok és enni, akkor nem édességhez nyúlok, hanem rendes ételhez, illetve ha tényleg csak nasi kell, akkor földimogyorót, diót eszem. Ha nem vagyok éhes, de valamiért enni akarok, akkor nyers zöldség egy kis szelet sajttal a tökély, vagy tojásfehérje mustárral... De a tea és a kávé is nasi nekem, csak éhségnél nem jók.


Az étrendedet nem ismerem, így nem tudom, neked mi és mennyi fér bele. Vagy hogy mit tartasz magad számára egészségesnek.

2018. dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Olajos magvak jó nasik, pirított mogyoró, szotyi, mandula, pisztácia, stb. Válaszd a sótlan formát.
2018. dec. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem is szeretem az édességeket, ezért étkezések között tökmagot rágok legtöbbször, vagy néha mogyorót. Ezen kívül szeretem még az aszalt datolyát és a fügét. Mondjuk az is édes, és cukor tartalma annak is van, de lényegesen egészségesebb mint pl. egy csokoládé. Ezen kívül jöhet még jó minőségi sajt olíva bogyóval.
2018. dec. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak nasit, azok közül is azokat, amiket szeretsz.

Ha nem akarsz sokat nasizni, olyat egyél, amit nem szeretsz, abból a kevés is elég.

2018. dec. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, a müzliszelet pont az amit hanyagolnod kéne, durva szénhidrátbomba.
2018. dec. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

5.: Ezt nem is tudtam, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

2018. dec. 27. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Aszalt gyümik. Pont tegnap olvastam, hogy a vasat tudjuk potolni veluk. Illetve meg a szotyi, a pisztacia is jo vagy keszithetsz turokremet is gyumolccsel en a kislanyomnak szoktam, de sokszor eszem en is. Altalaban barackot eszem melle, azzal keverem el.
2019. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!