Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehetséges, hogy romlott volt...

Lehetséges, hogy romlott volt a chevap amit sütöttem?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem boltba , mindig ott veszem , nem előrecsomagolt hanem hús pultba van.

Tegnap délbe vettem, addig nem volt hűtőbe amíg haza hoztam kb 1,5 óra de mivel nincs meleg nem igazán melegedett fel.


Viszont ma kicsit fura szaga volt, nem úgy mondanám, hogy büdös mert akkor kidobom de azért volt a megszokottól eltérő szaga meg kicsi savanykás íz talán..


Annyira nem volt rossz íze meg szaga, hogy ne egyem meg de most nagyon ráparáztam, hogy esetleg valami baja lehetett..


Ha romlott akkor nem kéne nagyon büdösnek lennie? Meg ehetetlen ízűnek? Vagy ha csak "kicsit" romlott akkor simán ehető állagú?


Illetve ha valóban romlott volt kicsit akkor borítékolható a lebetegedés?


Köszönöm!


2019. febr. 2. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van az a stádium, amikor határeset, nem fél másodperc alatt lesz teljesen friss húsból egy okádék rohadvány.


Hogy beteg leszel e... hát az a te érzékenységedtől függ.

Valószínűleg semmi bajod nem lesz ennyitől, ha mégis, akkor maximum egy kiadósabb fosással megúszod, ennyi nem okoz különösebb problémát.


Minden esetre most a legrosszabb amit tehetsz, hogy nem "vonzod be" mert simán előidézhetsz egy gyomorrontást pszichésen is. Annyira beforgathatod magad, hogy ki is hányhatod.

"most nagyon ráparáztam"

Az ilyen gondolatokat a tudatalatti simán egy mérgezéses tünetnek ítéli meg, és eszerint dolgoztatja meg a szervezeted.

2019. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Próbálok nem gondolni rá.
2019. febr. 2. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen átsütötted, akkor semmi igazán nagy bajod nem lehet.
2019. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor etted meg?
2019. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2 órával ezelőtt körülbelül.
2019. febr. 2. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Bármi lehetséges.
2019. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem lett szerencsére semmi bajom azóta, szóval ennyi idő eltelte után gondolom nem volt baja a húsnak, csak túl gondoltam.
2019. febr. 3. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!