Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Zabpehelyt, hogy kell enni?

Zabpehelyt, hogy kell enni?

Figyelt kérdés

Vettem magamnak egy csomaggal, gondoltam jó lesz reggelinke. Az ízével önmagában nincs is gond, az elkészítésével annál inkább.

Először leforáztam magamnak. Borzalmas lett a végeredmény. Kicsit felszívta a vizet amit meg nem az meg fehéres nyálka lett. Kis szenvedéssel meg ettem, de nem szívesen enném így mégegyszer.

Másodszor megfőztem. Sokkal jobb lett, egészen addig amig nem kezdett el kihűlni. Megkeményedett, olyan lett mint a gumi és az íze is rémálom. Ebből az utolsó kanalat már nem tudtam leerőltetni, mert már kezdett visszajönni a többi.

Gyanítom, hogy én vagyok ilyen ügyes, hogy egy tál zabpehelyt nem tudom megcsinálni. Az lenne a kérdésem, hogy ez ilyen vagy én rontottam el? Ha ez ilyen, hogy lehet ezt megenni?



2019. máj. 18. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Valószínüleg kevés foyladékot teszel hozzá.

A zabpelyhet meg kell fözni, leforrázni csak akkor érdemes, ha hosszabb idö után akarod fogyasztani és elötte fel fogod melegíteni. Kb 1 dl vízhez vagy tejhez kell 1 evökanálnyi, ez fözéskor nagyon hígnak tünik, de utána besürüsödik.

Másrészt meg feltétlen kell bele kevés só, akkor is, ha édesen akarod enni.

De lehet, hogy neked egyszerüen a zab íze nem tetszik, akkor nem érdemes eröltetni, nem szükséges feltétlen zabot enni.

Én édesen képtelen vagyok megenni, nekem vízben fözve és kicsit sósabban ehetö, de nem a kedvencem.

2019. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ezt rontottam el. Az ízével nincs gondom. Főzés/forrázás nélkül még ízlik is. Az állaga volt az ami miatt nem tudtam megenni.
2019. máj. 18. 21:06
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
próbáld ki mézzel
2019. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Daráld le és úgy főzd meg
2019. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én szoktam főzés nélkül is enni. reggelinek valót előző este tejjel összekeverem, és reggelig ázik. van amikor már este belekeverem a fagyasztott gyümölcs keveréket, és az is kiolvad reggelre, csak egy kis mézet teszek még hozzá.
2019. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Igen, sajna ez ilyen nyálkás, tejes trutymó lesz bármit csinálsz...sosem

lesz finom tejberizs állag pl.

Csak azért eszi a nép, mert most ez a divat/trendi! Azt is agyon ízesítve, hogy ehető legyen!:D


Nem veled van a gond nyugi.

2019. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nem szoktam megfőzni, nekem úgy nem annyira jött be. Összekeverem frissen gyümölccsel és joghurttal, müzlinek.
2019. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Feelgood35 válasza:
59%

edd úgy ahogy az ismerősöm eszi, fogyókurára:

2 kiskanál zabpehely, 1 joghurt két csoki, gyümölcsdarabokkal, tejjel, cukorral néha azt a 2 kiskanállal ki is hagyja...:D

2019. máj. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz belőle kekszet is, úgy hátha ízleni fog. :)
2019. máj. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Zabpehely vagy zabkása? Mert én a zabpelyhet általában gyümölcsjogurttal eszem, esetleg túrót is teszek bele. Tejföllel, kis porcukokorral, mézzel vagy lekvárral is jó lehet. Vagy kis tejszínhabot is még bele, meglepően finom, krémes.
2019. máj. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!