Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért tettek pálmaolajat az...

Miért tettek pálmaolajat az Auchan túrórudiba, mit lehetne helyette venni?

Figyelt kérdés
Többé nem veszek. Láttam hogy új a csomagolás, oké, rossza ekkor még nem gondoltam, de már az első darabnál gyanús volt, hogy nem az igazi, másodiknál pedig újra elolvastam az összetevőit. Pöttyöst sem véletlenül veszek... Mit mást lehetne venni ami hasonló árban van és ehető? Azt hiszem a Mizo ilyen, más egyéb?

2019. júl. 12. 07:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Legjobb ha otthon csinálsz, abba csak túró van és természetes ízesítők, gyorsan elkészíthetsz sokat.
2019. júl. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Gabizolee válasza:
52%
Javaslom a LIDL saját Pilos márkájú rudijait, amiket több ízben árulnak, mert jó árban vannak (~300 FT / 5 db) és nagyon finomak. Ráadásul csak német minőség! Én mindig ezeket veszem, nálunk ez a termék jött be a Pöttyös alternatívájaként. Ugyan ez elmondható a tejszeletekről 2 típusban, és 79 FT-ért jó árban van.
2019. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Valódi túró a kockásban van. Az auchan xxl rudiban is az volt, azt imádtam, de már nem kapható egy ideje.
2019. júl. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Mondjuk aranyos dolog a pálmaolaj miatt aggódni (szegény csimpázok) de közben tejterméket fogyasztani.

Szerinted a tehénnek hogy van sok teje? Megtermékenyítik és ha megfial elveszik tőle a borját, hogy az összes tejet le tudják fejni. Ahogy kiöregedik meg megy a vágóhídra.

Én jobban aggódnék a túró miatt, mint a pálma olaj miatt..

Egyébként valószínűleg a csokiba teszik, olcsóbb, mint a többi növényi olaj/zsír.

2019. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
+ Apró, külön csomagolt rudikat venni. Rengeteg csomagolóanyagot felhasználnak hozzá, engem inkább ez zavar.
2019. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

4# vagyok, ha érdekel egy állat és környezet barát megoldás, akkor ajánlom Szafi receptjeit. [link]

Kölesből csinálja, lentebb van házi Túró Rudi ötlet is.

2019. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Most épp nincs kéznél, szóval nem tudom megmondani az összetevőit, de a Lidl-ben lehet kapni Pilos Rudit, szerintem érdemes volna megnézned. Van natúr, több féle gyümölcsös, karamellás, néha mogyorókrémes, stb.
2019. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

"Szerinted a tehénnek hogy van sok teje? Megtermékenyítik és ha megfial elveszik tőle a borját, hogy az összes tejet le tudják fejni."


Szóval szerinted a tehénnek csak akkor van teje, ha éppen borjadzott???

Ha ilyen nagy állatvédő vagy (én is az vagyok, de legalább tudom, miről beszélek), talán nézz be egyszer egy tehénistállóba!


Kérdező, kérlek, bocsáss meg az offért. De ekkora eltájoltságot - hogy finom legyek - nem lehetett szó nélkül hagyni.

2019. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

8-as! Igen, csak akkor van, ha borjadzik. És azért van olyan sokéig, amiért a tehén teste át van verve.

Régebben Magyarországon is volt olyan, hogy a kisgyerek maga vitte a sámlit a mamának a szoptatáshoz. Bizony, gyakorta 2-3 éves gyerek is még rácuppant a mama bimbajára.

Így van ez a szarvasmarhával, csak géppel.

Elválasztás után a tehén teje is elapadna, ha nem fejnék tovább.


Élettani szempontból nincs káros hatással a fogyasztóra a pálmaolaj. A rudiban lévő olajtól senkinek nem lesz baja.

Egyesek az esőerdőkért aggódnak, okkal.

De a papírhoz szükséges fa is onnan van, meg még sok más is. Ha azért nem eszed ezt a rudit, mert véded az erdőket, dícséretes, de hatástalan.

2019. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Legjobb tudomásom szerint az etyeki az egyetlen pálmaolajmentes túró rudi (bár jó ideje nem figyelem a piacot), csak ahhoz nagyon kevés helyen lehet hozzájutni.
2019. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!