Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fokhagymát tettem el, felöntöt...

Fokhagymát tettem el, felöntöttem olajjal egy szép üvegbe. Meddig lesz jó így? Meddig lehet felhasználni? Mit tehetnék még bele?

Figyelt kérdés
Ajándéknak is jó ötlet, mert szép!:) Csak azt nem tudom, max. meddig áll el így?
2010. júl. 24. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Fokhagymát nem szoktak eltenni pláne olajban mert olaj oldja hatóanyagát az allilszulfidot.
2010. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy sokáig eláll, de hogy pontosan mennyi ideid,azt nem. Szerintem pár évig is. Tehetsz még bele rozmaring ágat, ha szereted csilipaprikát, ezek is szépen mutatnak. Én volt, hogy tettem el így mindenféle ízesítésű sajtot is.
2010. júl. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 2. A görögök szoktak ilyet eltenni, és isteni!!! Az elsőnek javaslom utána nézni.
2010. júl. 24. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan teszem el a fokhagymát, hónapokig lehet tárolni, bár én hűtőben tartom. Az a jó, hogy az olajat is el lehet használni. Főleg akkor praktikus, ha csak kevés fokhagyma kellene, akkor elég az olaj.
2010. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!