Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Három nap alatt ki tud fejlődn...

Három nap alatt ki tud fejlődni a kovász?

Figyelt kérdés
Még nincs egészen három napja, hogy eldöntöttem és belevágtam a kovászkészítésbe. Alaposan utánajártam a témának, és a legtöbb helyen azt írták, hogy 8 nap kb míg kész lesz a kovász, megnéztem azt is, hogy kb hogy kell kinézzen a kész kovász és rájöttem, hogy az enyémre 3 nap után mind igazak a leírtak: kellemesen savanykás szag, buborékok a masszában, és pár óra alatt megháromszorozta a térfogatát. Ez eddig mind szép és jó, csak elvileg ezt az állapotot 7-8 nap után kellett volna elérje, ezért attól tartok, hogy valamit elrontottam és tőletek szeretnék véleményt kérni. Ha valaki kérdezné, az első két nap 12 óránként etettem meg nagyjából, ma már 24 óra után etettem meg.

#kovász #kovászkészítés
2020. márc. 23. 22:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Érdekes h én lettem lepontozva..

Megneznem ki milyen kovászos kenyeret, fánkot, buktat, kalácsot süt..


Én 8 éve csinálom... 🙄

2020. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Néztem róla már pár videót, nem egyszerű tényleg, de szerencsére a lelkesedésem még elég nagy :D


Megnyugtatlak, én nem pontoztalak le, mert nekem most minden apró tanács, válasz jól jön, mert sehonnan nem volt még ilyen tapasztalatom :)

2020. márc. 27. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!