Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen módszerekkel csökkenthe...

Milyen módszerekkel csökkenthető az ételmaradék mennyisége?

Figyelt kérdés

Annyira nem vészes a helyzet, de még mindig dobunk ki kajamaradékot. Igazából nekem emiatt elég nagy bűntudatom van, jó lenne csökkenteni.


Zöldség- és gyümölcsmaradványok mennek a komposztra, azzal nincs gond.


Jelenleg rendeljük az ebédünket, és mindkettőnknek túl nagyok az adagok (kettőnknek nem elég egy adag, ez nem opció), minden egyes nap marad egy kevés. Néha meg szoktuk enni ezt vacsorára, de egyikünk se szeret estére főtt ételt enni, néha megesszük hogy ne kelljen kidobni, de abszolút nem esik jól és van amikor már nagyon megcsömörlünk tőle és a hátunk közepére se kívánjuk.


Fagyasztó erre nem a legjobb, ma például ami maradt az rántott sajt rizzsel és ananásszal illetve rizsfelfújt lekvárral, ezeket így készen nem igazán fagyasztanám.


Amikor magunkra főzünk, csak sokkal rosszabb a helyzet - sok minden kell egy receptbe ami nem egy teljes kiszerelés, szóval sok hozzávaló marad meg, már emiatt se szeretek főzni...


Hova lehet ezeket rakni? Vagy mit lehet csinálni hogy ne maradjon a nyakunkon az étel, ne kelljen kidobni? Milyen trükkök vannak?



2020. máj. 13. 13:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
76%
Meg kéne tanulni főzni
2020. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

3/4 bögre rizst szoktam kifőzni. Kevesebbet nem akarok - párom fizikai munkát végez, bármikor jöhet haza úgy, hogy tényleg farkas éhes. Azt semmiképpen nem akarom, hogy ne legyen elég az ebéd, mert akkor délután összeesik. :D


Máshonnan nem igazán tudom, honnan tudnánk rendelni. Eddig két céggel próbálkoztunk, egyiknek csak alkalomszerűen vannak vega ételei, a másik jó, csak nagyobbak az adagok. (Teletál és Interfood amiket próbáltunk eddig.)

Ha valaki tud ajánlani olyan országosan kiszállító futárcéget ahol van kis adag, hasonló áron van mint a fentiek, ehető és nem minden ételük hús, azt nagyon megköszönném. :)

Amiket én találok, ott vagy elefántnak való adagok vannak, vagy nagyon drága, vagy minden húsos, vagy nagyon rossz, vagy ezek kombinációja...

2020. máj. 13. 15:47
 13/43 anonim ***** válasza:
98%
Mi az E-Foodtól rendelünk (azt hiszem ez és az Interfood gyakorlatilag ugyanaz) és teljesen jó. Vannak kis adagok és vega kaják is bőven.
2020. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

#13

Megnéztem, de ők nem szállítanak hozzánk sajnos. Azért köszi. :)

2020. máj. 13. 16:00
 15/43 anonim ***** válasza:
41%
És kettőtöknek egy adag meg kevés lenne...?
2020. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

#15

Igen, de ezt már írtam. :)

2020. máj. 13. 16:10
 17/43 anonim ***** válasza:
81%
Rendelés helyett főzés magatokra menuterv alapjan
2020. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
63%
Interfoodnal van kisadag is....
2020. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
66%
Én alapból nem értem, hogy lehet állandóan rendelt kaján élni. Mikor Írországban éltem, elromlott a tűzhelyem és kb egy hétig én is rendltem vagy hideget ettem a végére már annyira vártam hogy végre tudjak főzni. Jelen esetben mi most ketten élünk a párommal és nincs pazarlás. Mivel sajnos egy ételt főleg én nem szeretek sokáig enni, pl 3-4 napon át így mindenből kevés készül. Főleg a mostani helyzetben, itthon vagyunk szóval könnyedén tudok minden nap valami újat is készíteni akár ha arról van szó. Megvesszük pl az egy kg darált húst és akár 3-4 adagban is lerakom a fagyóba ha arról van szó.
2020. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
Az egyik környékbeli hajléktalannak szóljatok, hogy ebéd után mindig kap tőletek egy kis kajcsit.
2020. máj. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!