Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen módszerekkel csökkenthe...

Milyen módszerekkel csökkenthető az ételmaradék mennyisége?

Figyelt kérdés

Annyira nem vészes a helyzet, de még mindig dobunk ki kajamaradékot. Igazából nekem emiatt elég nagy bűntudatom van, jó lenne csökkenteni.


Zöldség- és gyümölcsmaradványok mennek a komposztra, azzal nincs gond.


Jelenleg rendeljük az ebédünket, és mindkettőnknek túl nagyok az adagok (kettőnknek nem elég egy adag, ez nem opció), minden egyes nap marad egy kevés. Néha meg szoktuk enni ezt vacsorára, de egyikünk se szeret estére főtt ételt enni, néha megesszük hogy ne kelljen kidobni, de abszolút nem esik jól és van amikor már nagyon megcsömörlünk tőle és a hátunk közepére se kívánjuk.


Fagyasztó erre nem a legjobb, ma például ami maradt az rántott sajt rizzsel és ananásszal illetve rizsfelfújt lekvárral, ezeket így készen nem igazán fagyasztanám.


Amikor magunkra főzünk, csak sokkal rosszabb a helyzet - sok minden kell egy receptbe ami nem egy teljes kiszerelés, szóval sok hozzávaló marad meg, már emiatt se szeretek főzni...


Hova lehet ezeket rakni? Vagy mit lehet csinálni hogy ne maradjon a nyakunkon az étel, ne kelljen kidobni? Milyen trükkök vannak?



2020. máj. 13. 13:29
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Hát megnéztem...

Interfood 21. heti menüjéből ami megfelel a kemény 2 feltételemnek:

Hétfő - rántott gomba körettel, főzelék

Kedd - rántott mozarella, főzelék

Szerda - főzelék, káposztás tészta

Csütörtök - főzelék

Péntek - rántott cukkini, főzelék, gombapaprikás


Lenne 2 nap, amikor ehetnék mást a főzeléken vagy a rántott akármin kívül. Roppant változatos. :D

A Teletálnál nagyon jó a vega menü, csak óriási adagokat küldenek. Nem tudom náluk miért nem opció a kis adag az ételekből...


De a kérdésem továbbra se az, hogy honnan szerezzek kaját. Hanem hogy hogy csökkenthető a kidobnivaló maradék. Köszi azoknak akik erre válaszolnak. :)

2020. máj. 14. 08:02
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell naponta boltba menni. 2 hétre előre könnyen meg lehet tervezni, hogy miket fogtok enni, és nem kell, hogy mind főtt étel legyen. Lehet, hogy elsőre nem fog tökéletesen sikerülni a bevásárlás, de ha odafigyelsz és megjegyzed, hogy nagyjából miből mennyi fogy, legközelebb egyszerűbb lesz.

Ha most nem megy pazarlás nélkül, magától később sem fog, csak ha figyelsz és tanulsz.


Amit még nem írtak előttem, hogy nézz nagyon sok receptet! Nem kell pontosan követned ezeket, de megkönnyíti a dolgod, mert ha megmarad valamilyen összetevő, könnyebben eszedbe jut majd olyasmi, amihez fel tudod használni. Ha új ételeket ismersz meg, nagyobb lesz a választék.


Egy példa: tofuból és konzerv paradicsomból is sokféle ételt készíthetsz attól függően, hogy mi van még otthon. Feltételezem, hogy az eredeti étel valamilyen olaszos tészta volt, tehát ezt hagyjuk. A maradékot felhasználhatod chilis babhoz, indiai curryhez, paradicsomleveshez, olasz minestrone leveshez. Ha a tofu nem ízesített, készíthetsz belőle édes túrókrémet a desszerthez, de akár hideg ételhez szendvics feltétként is használhatod. A paradicsomot is, ha kis keményítővel sűrűbbre főzöd. Ezek mind teljesen különböző ízvilágú ételek, így nem válnak unalmassá akkor sem, ha vannak bennük közös összetevők.


A másik tanácsom, hogy inkább vásárolj kevesebb friss élelmiszert és több tartósat. Vegáknak pl. jó fehérjeforrás a hüvelyesek, ami szárazon és konzervként is eltartható. Ha túl sokat főztél ki, a vacsorához készíthetsz belőle szendvicskrémet. Eleinte inkább főzz vagy rendelj kevesebbet, és tarts otthon valamilyen gyorsan elővehető tartós ételt, ha kevés lenne.


Ha kell, mérd le, hogy miből mennyit tettél az ételbe, írd fel, majd írd mellé, hogy sok volt-e vagy kevés. Írd fel, hogy miből mennyi marad meg, így néhány hét alatt lesz annyi adatod, ami alapján klassz menütervet tudsz összerakni.

2020. máj. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

[link]


Van kisadag is.

2020. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

#33

Igen, őket már néztem, de szintén nem szállítanak ide a környékünkre.

2020. máj. 14. 08:22
 35/43 anonim ***** válasza:
Hol laktok?
2020. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
46%

Megvan a megoldás.

Csináljatok egy gyereket, aki megeszi kevéske maradékot.

De gyereket nem ér neten rendelni, azt otthon kell főzni.

:D

2020. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
32%

Tegnap hallottam a rádióban.


Mit eszik a vegetáriánus kannibál ?


Zöldségest.


:)

2020. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a helyzetben nem nagyon lehet csökkenteni a maradékot. Ugyanis ez két módon lehetséges. Vagy kevesebb ételt vesztek, ami nálatok ugye fix adag, szóval ez nem megoldás. A másik, hogy többet esztek, de az sem jó, ha az ember annyit eszik, amennyit már nem szívesen enne meg. Megoldás az lehetne esetleg, hogy rendeltek kettőtöknek egy adagot és mellé készítesz mondjuk valami levest. És akkor a fél adag is elég lehet. Bár elképzelni sem tudom, hogy mekkora adag lehet az, aminek a fele kevés, de a maradék elég vacsorára. Vagy még azt tudom elképzelni, hogy csak minden másnap rendeljetek, de akkor három adagot. És 1,5 adagot megesztek ketten egyik nap, a másik 1,5 adagot másnap. Olcsóbb is, és a szemétbe is kevesebb kerül.
2020. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha ilyen nagy igények vannak a vegasag miatt akkor a legjobb ha föztök magatokra. Ha mar pazarlas.. nem tudom miben hozzák ki de ha meg sem eszitek plusz marad utanna egy csomo muanyag doboz, papír, zacskó akkor az is eleg nagy pazarlas..

Nem is igazán értem. Ha rendelsz mert nem akarsz főzni de azért tökéletesen feleljen meg a mennyiség minőség stb. az csak ugy mukodne ha sajat séfed lenne. Magyarán csak ti tudjátok mit es mennyit akartok enni =főzzetek otthon ésszel.

2020. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
A maradék úgy fog eltűnni ha valaki megeszi. Tehát megoldás az, hogy megeszitek a maradékot akár este, akár másnap reggel/ebédre. Ha ez nem megy akkor máshonnan kell rendelni ami esetleg jobban megfelel az igényeknek. Ha ez sem megy akkor hagyni kell a rendelést és magatokra főzni. Tényleg speciális igényeitek vannak az étel milyensége és mennyisége tekintetében, akkor főzzetek mert ti tudjátok a legjobban hogy milyen adag az ami elfogy, mi az a kaja amit hajlandóak vagytok megenni este/másnap és mi az ami nem felel meg a kényes ízléseteknek.
2020. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!