Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen módszerekkel csökkenthe...

Milyen módszerekkel csökkenthető az ételmaradék mennyisége?

Figyelt kérdés

Annyira nem vészes a helyzet, de még mindig dobunk ki kajamaradékot. Igazából nekem emiatt elég nagy bűntudatom van, jó lenne csökkenteni.


Zöldség- és gyümölcsmaradványok mennek a komposztra, azzal nincs gond.


Jelenleg rendeljük az ebédünket, és mindkettőnknek túl nagyok az adagok (kettőnknek nem elég egy adag, ez nem opció), minden egyes nap marad egy kevés. Néha meg szoktuk enni ezt vacsorára, de egyikünk se szeret estére főtt ételt enni, néha megesszük hogy ne kelljen kidobni, de abszolút nem esik jól és van amikor már nagyon megcsömörlünk tőle és a hátunk közepére se kívánjuk.


Fagyasztó erre nem a legjobb, ma például ami maradt az rántott sajt rizzsel és ananásszal illetve rizsfelfújt lekvárral, ezeket így készen nem igazán fagyasztanám.


Amikor magunkra főzünk, csak sokkal rosszabb a helyzet - sok minden kell egy receptbe ami nem egy teljes kiszerelés, szóval sok hozzávaló marad meg, már emiatt se szeretek főzni...


Hova lehet ezeket rakni? Vagy mit lehet csinálni hogy ne maradjon a nyakunkon az étel, ne kelljen kidobni? Milyen trükkök vannak?



2020. máj. 13. 13:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

#19

Nincs abban semmi furcsa, ha rendelt kaján élsz.

Voltaképp, ha bemész a boltba, veszel tejet , pékárut ,szalámit, tudom is én mit, annak jó része már önmagában is készétel.

Mondjuk pasi létemre én is szeretek főzni, de azért sokszor beállok a lángososhoz lenyomni egy sajtosat, majd mellé kérek még nyers tésztát, aztán otthon kisütöm pár nap alatt. Olajos zsacsiban akár egy hétig is eláll és nem kellett pepecselnem vele.

2020. máj. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Mi is szeretünk főzni, de ha egyszer nem tervezhető a menü.... Jelenlegi helyzetben nem szeretnék minden nap boltba menni, éppen elég macera így kéthetente is.

De ezt is írtam már.


Igen, az interfoodnál van kis adag, és napi egyféle főzelék, amiben nincs hús. Szeretem a főzeléket, de egy idő után a fülemen jött ki. :D


Nincs a környékünkön hajléktalan szerencsére. :)

2020. máj. 14. 07:10
 23/43 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, nem értem miért kell mellébeszélni? Azzal sincs baj ha nem szeretsz\nem akarsz főzni, főleg ha futja az állandó rendelgetésre.
2020. máj. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

#23

Miért mellébeszélés, hogy nem akarok napi szinten boltba mászkálni járvány közepén? :D

Ráadásul írtam is, hogy ha főzőcskézünk, akkor sokkal több a maradék.

2020. máj. 14. 07:23
 25/43 anonim ***** válasza:
46%
Miért kéne naponta menni? Amúgy egyértelmű hogy mentségeket keresel a nem főzésre- nem mintha bárkinek is köze lenne hozzá hogy főzöl vagy sem. Ha főzés mellett sok a maradék, akkor nagyon nem jól csinálod a dolgokat.
2020. máj. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, ez egyféle főzelék hús nélkül....Ja nem. 2 féle főzelék, 5 féle leves és 7 főétel.


Az interfood menüje.


Sajtleves, pirított zsemlekockák

Paradicsomleves mozzarella

Banános őszibarack leves ,

Tejszínes cseresznyeleves

Grillezett sajt, saláta mix

Gombapaprikás, teljes kiőrlésű durum tészta ,

Rántott zöldségek (cukkini, gomba), jázmin rizs, Tartármártás ,

Rántott sajt, jázmin rizs, Tartármártás

Rántott sajt (trappista), burgonyapüré

Lencsefőzelék, Rántott sajt

Zöldborsófőzelék, zöldségvagdalt

Krumplis tészta

Spagetti funghi

Hagymaleves gazdagon

2020. máj. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
50%
Hat en nem járok boltba, online rendelek heti egyszer. Menuterv van, és az utóbbi kb 10 évben nem dobtam ki semmi élelmiszert.
2020. máj. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Figyeljetek, én tök örülök hogy mások Pesten laknak (??) és van minden IS a boltban és még házhoz is szállítanak, de nem mindenki él a belvárosban. :)

Nem is értem, miért kellene magyarázkodnom egyébként, mintha törvényileg kötelező lenne főzőcskézni. :D


#26

Most ennyiféle kajájuk van? Még tavaly rendeltünk tőlük, akkor kis adagos hús nélküli étel csak a főzelék volt fixen, esetleg néha elvétve. Vagy voltak édes tészták, de azokból csak óriás adag.

Ránézek akkor újra, köszi.

2020. máj. 14. 07:51
 29/43 A kérdező kommentje:
Bocsi, kusza lett a vége. Szóval fixen csak a főzelék, mellette elvétve egy-egy ilyen édes tészta vagy hasonló, de az nagy adag, és nem minden nap. Teletálnál legalább van külön vega menü.
2020. máj. 14. 07:53
 30/43 anonim ***** válasza:
Hát én egy piszlicsáré kis faluban lakok, de van minden IS. Magyarázkodni meg nem kell, mégis azt teszed.
2020. máj. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!