Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nem szeretem a hagymát de sok...

Nem szeretem a hagymát de sok dolog elkészítéséhez kell hagyma is. Mit lehetne tenni ilyen esetben? Lehet a vörös hagymát vagy bármilyen hagymát helyettesíteni valamivel pl hagyma por vagy ilyenek?

Figyelt kérdés
Például a chilis babot nagyon kedvelem de ahhoz is kell legalább egy fél fej vörös hagyma az íze miatt. Viszont én egyszerűen kinem állhatom. Mindig kipiszkálom és pl ez egy vendégségben vagy barátok előtt nem lenne túl szép és illendő sem.

2020. máj. 21. 12:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom hány éves vagy, de fiatalabb koromban engem is undorított a pörköltben a hagyma. Persze ízre tudom, hogy kell bele, de mindig leszűrtem a pörkölt levét. Aztán egyszer kinőttem. Most, ha főzök, akkor figyelnem kell, hogy ne tegyek az ételbe túl sok hagymát.

fél Kg húshoz teszek fél Kg hagymát. Másnak már égnek áll a haja ha meghallja.

2020. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

Nana, csak óvatosan a reszeléssel. Nem szabad nagyon finomra csinálni, mert keserű lesz.

Jó múltkorjában bedobtam a turmix gépbe egy kis étolajjal. Ehetetlen lett a kaja.

Minden összetevőjét megkóstoltam utána és egyik sem volt keserű.

Hosszas kutakodás után kiderült, hogy a szakirodalom is jegyzi, hogy nagyon éles késsel tiszta vágásokat csinálni a hagymán, különben megkeseredik. Igaz utólag elgondolkodtam azon is, hogy lehet, hogy az üvegesítés elhagyása is probléma lehetett. Amikor a szemet csípi a hagyma illó anyaga, akkor a szem nedvességével valamilyen savat képez és attól csípi a szemet. Lehet, hogy ez a sav keserű.

2020. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
7. Te nem a férjem vagy véletlenül? Mintha csak anyámról beszélnél 😂😂😂😂
2020. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

Úgy látom van még mit tanulnotok gasztronómiából.

12-est lehúztátok alaposan, közben meg abszolút helyesen írta le a keserű hagyma "készítésének" receptjét.

Csak próbáljátok ki.

Fogj egy fej hagymát. Az egyik felét turmixold le, míg a másikat késsel vág és akkor lesz csodálkozás.

Persze mindig lesznek tudatlan és sunyi lepontozók. A keserű hagyma problémáját én is írtam már valahol, és ugyanígy lehúztak. Egynek volt annyi esze, hogy visszaírt, hogy bocsi.

2020. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
49%
Kipróbáltam 14-es. Többször turmixoltam már le hagymát, mert a férjem is egy finnyagép. Sosem lett semmi baja az ételnek...
2020. máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#13 : :-D :-D :-D


(7-es vagyok)


nő vagyok, úgyhogy nem lehetek a férjed. :-D

De sejtettem, hogy nem egyedi jelenség. :-D

2020. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
61%

15-ös, egy pörköltben nem biztos, hogy érzed, mert elnyomják a fűszerek.

Ha valamit a szakirodalom is ír, akkor abban biztos lehetsz, hogy úgy is van.


[link]


[link]

2020. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%
Aha, a szakirodalom, aha. Oké :D
2020. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

És akkor az Úr megteremté Évát, ki nem ismeré a kémiát.

Ádám hiába magyarázá neki, hogy hagymájával megkeseríté az életet.


Az Úrnak elege lett a vitából és megteremté a linket, melyt azon nyomban a földi halandók rendelkezésére bocsátá.


[link]

2020. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

Kihagyod és kész

(az ég világon semmibe nem teszek!!)

2020. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!