Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet a főtés teljesen...

Hogy lehet a főtés teljesen alapjait elsajátítani?

Figyelt kérdés
Még soha nem főztem semmilyen zacskós levesnél komolyabb ételt. Hogyan lehet megtanulni az alapokat, hogy tudjak legalább rántottát, vagy palacsintát sütni? Léteznek ilyen teljesen alap receptek, amik nulláról, bármilyen tudás és tapasztalat nélkül is használhatók?

#étel #főzés #kezdő #alap #főzés alapjai
2020. máj. 22. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg főzös videó és recept van..😅 nem olyan bonyulult, ha könnyű ételekkel kezdesz pont ilyenekkel, hogy tejbegríz rantotta sajtos tejfölös tészta. Recepteknél még könnyűt is ki lehet valasztani. Ne félj tőle menni fog. Kezd az egyszerűeknél
2020. máj. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 savanyújóska ***** válasza:
100%
Illetve ha van rokon, ismerős, aki ilyen alap kajájat jól tud főzni (anya, nagyi, stb) őr erdemes megkérdezni. Egyébként a palacsinta pont elég bonyolult, lehet hig, sűrű, sós (nem vicc, ettem olyat, amibe cukor helyett is só került, ha túl sok a cukor leragad, ha rossz a serpenyő szintén, ha túl sok az olaly zsíros, ha túl sokat raksz bele vastag - bár van aki azt szereti, itthon a vékonyat szoktam meg, nekem máshogy túl tömény), viszont ha egyszer lesz egy tuti recepted minden fáradtságot megér. A legelején nem is a receot a lényeg, hanem az apróságok, pl. hogy vágsz fel egy hagymát, hogyan érdemes feltörni a tojást stb.
2020. máj. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pl csak olyan 22 évesen kezdtem el főzőcskézni, ilyen rántották, bundás kenyér stb.

Első "komolyabb" kajám egy sajtos tejszínes penne volt csirkével,gombával.

Mai napig nem vagyok nagy szakács, de csirkés kaják jól mennék, én azt ajánlanám elsőre, mert a csirkemellet egyszerű kezelni. Hamar átsül.

Lehet elsőre jobb lenne előre felszeletelt csirkemellet venni, mert én pl utálom felvágni meg lusta is vagyok. Csak a kövér részeket levágom.

És azzal tudsz kisérletezni. Fűszerezed, kevés olajon kisütöd stb.

Tojásos ételek is elég egyszerűek ha megvannak a megfelelő eszközeid.

A rizs pl már egy bonyolultabb dolog, még a basamati rizst mai napig elrontom, de a jázmin rizsem isteni.


A tészta főzése is egy egyszerűbb dolog szerintem.

Általában ráírják mennyi ideig kell főzni az adott tésztát, de kiveszel belőle közben és kóstolgatod.

A burgonya mint köret eleinte kicsit bonyi lehet, mert ahány krumpli annyi féle képp fő meg, ezért azt is jobb kóstolgatni közben, de ha pürét csinálsz akkor az sem baj, ha nagyon szétfő a krumpli.

Pl egy jó spagettit egyszerűbb lehet megcsinálni.

Tésztát külön megfőzöd aztán a többi hozzávalót saját izlésed szerint alakitod.

Pl felvágsz egy hagymát, kevés zsiradékon piritod, aztán jöhet hozzá mondjuk a darált hús, ha kifehéredik az már jó, mehetnek a fűszerek, zöldség izlés szerint, pl gomba. Paradicsom szósz rá. Kicsit összerottyantod és kész is. Tálaláskor a tésztára rárakot, kicsit sajtot reszelsz rá.

Neten sok recept van, azokból lehet nézelődni, de nem kell annyira követni, hanem saját magadnak formálhatod, ne félj kisérletezni.

Na ez kicsit összevisszaság lett amit leirtam, de ha van kérdésed priviben szivesen válaszolok mint kezdő háziasszony.

2020. máj. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban már tényleg nagyon könnyű megtanulni főzni. Tele van receptekkel és videókkal a net. Amit viszont nem találsz meg a neten, az a rutin, a gyakorlat.

Egyszerűen neki kell állni és, ha nem sikerül, akkor abból tanulsz.

Senkinek sem sikerül minden étel tökéletesre , még akkor sem, ha grammra kimérsz mindent. Elég, ha egy kicsit jobban odakap az étel és mindjárt más íze lehet. Lehet, hogy jobb lesz tőle, lehet hogy rosszabb. Lásd krumplis tészta. Ki ne szeretné megpörkölve enni.

Szóval csak csináld és gyakorold, egyre biztosabb kezekkel fogod csinálni egy idő után.

2020. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!