Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Érdemes veszerezni víztisztító...

Érdemes veszerezni víztisztító kancsót, amúgy is jön a vírus?

Figyelt kérdés
Hasznát veszitek? Most amúgy is jóljönne mert ha megint vírus lesz kifosztanak majd minden vizet.

2020. jún. 24. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem tisztít vizet, ioncserélő szűrő, némi aktív szènnel—- más ionok miatt más ízű a víz
2020. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor most az mire való valójában? Marketingfogás?


Mert én azt hittem hogy a csapvizet szűri tisztára.

2020. jún. 24. 14:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiszűr bizonyos ionokat és lecseréli másra, pár baci esetleg fennakad az aktív szénen

A cél: más ásványi anyag tartalmú víz, aminek más az íze is. Kávé ill teafőzéskor ill levesfőzéskor nem mindegy.


Pont olyan, mintha te egy bizonyos márkájú ásványvizet preferálnál


A magyar csapvíz meg szinte mindenhol iható, ahol nem igazán ott is a csövezéssel van probléma

2020. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A csapvizet nem kell szűrni, a legszigorúbban és legtöbbet ellenőrzött élelmiszer.
2020. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximum arra jó, hogy az első használat után elszaporodnak a szűrőfelületen a bacik. Másra nem igazán.
2020. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A csapvíz egészségügyi szempontból iható az országban, erre nem kell tisztító.

Ha meg fura színe, szaga, íze van (lehet ilyen attól még, hogy nem káros) azon a kancsó nem segít. Vagy ízesíted, vagy szerzel egy komolyabb tisztítót.

Amúgy fura, nálunk az ásványvizek egyáltalán nem voltak elkapkodva. A szörpök viszont teljesen, gondolom rájöttek az emberek hogy folyik a csapból is víz. :)

2020. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak összehasonlításképpen, mekkora parasztvakítás egy ilyen kancsó:


Én foglalkozom akvarisztikával, és néhány dolog miatt szükségem van lágy vízre.

Ennek az előállításra több módszer van, a kancsó nyilvánvalóan nem az, az az ioncserélés amit az csinál az max egy barbi házba lenne jó játszadozni.

Létezik kevert ágyas műgyantával való lágyítás, de külön történet a gyanta regenerálása, mert hamar kimerül.

Ebbe bele se megyek, mert most nem érdekes, csak azért tértem ki rá, hogy lásd, még ioncserélős lágyításra is korlátozottan alkalmas, és nagyon finoman fogalmaztam.


Ami a szűrést illeti

Szűrésre a kancsó kb annyit tud, mint egy apróbb lyukú teszkós teaszűrő.

Amit én lágyvíz előállításra használok, az egy RO szűrő.

Kihagyom a részleteket, a lényeg a következő:

Ez úgy szűr, hogy rá van kötve a vízvezeték rendszerre, nagy nyomásra, vannak benne előszűrők, ("hangyányival" komolyabban mint a szűrőkancsó)

és ez még csak az előkészítés!

Utána jön a lényeg, van benne egy membrán, amin a hálózati nyomás keresztül préseli a vizet.

Tehát olyan "sűrű" szűrő, hogy csak 3-4 bártól felfelé használható, mert a nyomás préseli át a vizet a szűrőanyagon.


Ez úgy csinál lágyvizet, hogy vízből minden kiszűr. Csak a H2O molekula tud átmenni rajta, meg 1-2 végtelenül apró dolog.

Képes kiszűrni a víz keménységét adó szulfátokat, karbonátokat!!!!


Na és itt jön a lényeg, amitől le fog esni mekkora parasztvakítás a kancsó.

Szóval van ez a membrán, ami ha a mechanikai víztisztítást nézzük, akkor jelenleg az emberiség által kitalált legjobb szűrést eredményezi. Nyilván nagyságrendekkel felülmúl akármilyen kancsót.


És amikor azt mondtam, hogy csak a H2O molekulát engedi át, meg 1-2 végtelenül apró dolgot, tudod mi az egyik ilyen végtelenül apró dolog?

A vírusok!!!!!

A vízben oldott karbonátokat, szulfátokat, bármit kiszűr, a vírusok viszont annyira kicsit, hogy azokra még ez a szűrő se 100%-os!

(A baktériumok egyébként jóval nagyobbak, azokat pl egy RO szűrő teljesen kiszűri.)

2020. jún. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, A Brita pl sehol nem írja, hogy vírusokat vagy baktériumokat szűrne...nem is arra való.


Aki nem szokta agyonsózni a kajáját az megérzi az ízkülönbséget a csapvíz és a Brita patronnal szűrt között, ha kávét/teát/levest stb főz vagy csak megissza


“Szűrés MAXTRA+ szűrőpatronnal


A MAXTRA+ MicroFlow Technology lecsökkenti:


- a vízkövesedés mértékét

- a vízben előforduló fémek mennyiségét, például ólom és réz

- a víz ízét befolyásoló klór és egyéb anyagok mennyiségét”

2020. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó, -ha már így meg lettem szólítva-, de ugye a mondandóm lényegét is felfogtad, hogy a léptékek összehasonlítása miatt írtam le, mire képes (illetve leginkább nem képes) ez a kancsó.


Én se írtam sehol, hogy erre való lenne, a kérdező feltételezte ezt!


Próbálj kicsit értőbben olvasni, mert ez, hogy a negyedét megérted, a többit meg kiegészíted oda nem illő dolgokkal, ez rám nézve sértő, magadra nézve meg égő.

2020. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Kb összehasonlítottad a bmw-t a lekváros kenyérrel és közölted, hogy parasztvakítás, mert nem szűrheti ki a vírusokat. Tekintve, hogy sehol nem állítottak ilyet, nincs milyen parasztvakításról beszélni. Pont azt csinálja, mint amit ígér.


Nem a szövegértésemmel van baj, hanem az egóddal....

2020. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!