Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell rántani a gombát...

Krosszarcu kérdése:

Hogyan kell rántani a gombát hogy a gyerek is megegye?

Figyelt kérdés
Kirántottam, ő szétszette, és valami folyadék csöpögött belőle. Azt mondta hogy nem eszi meg mert tiszta olaj. De nem az volt csak valami vízpára záródott be. ??

2020. okt. 21. 15:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Nem valami vízpára a friss gombának nagy része víz, ami sütés közben kifolyik. Illetve folyna, ha a tudna a bundától.

Ez ilyen, ha valaki szereti, megeszi, ha nem szereti, nem eszi meg.

Le lehet forrázni, amitől a legtöbb víz ugyanúgy kifolyik belőle, aztán szűrni, hűteni, kinyomkodni, és úgy bundázni és sütni, de azért valljuk be, ez elég nagy macera! Főleg úgy, hogy harmadára összemegy a gomba, és úgy kell panírozni...

2020. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
29%
Vágd félbe és kicsit nyomd ki belőle a vizet mielőtt elé rakod.
2020. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem igazán értem, miért lenne muszáj megennie, ha nem szereti.... Én is mélységesen gyűlöltem 23-24 évig, azóta nagy kedvencem. :D

Amúgy a gombából rengeteg víz tud kisülni, ez természetes.

2020. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Szereti meg akarja enni csak eltántorodik attól a sok csöpögéstől. Akkor majd nyomkodom...
2020. okt. 21. 15:48
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Amikor megsütöd, a nyílással lefelé teszed papirtorlore és nem feded le. Semmi nem fog csöpögni belőle
2020. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell nyomkodni, nem kell forrázni. Panírozod, kisütöd, papirtorlore teszed a nyílással lefelé és máris nem csöpög belőle semmi mire a gyerek elé kerül.
2020. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%
A gombát mindig be kell sózni és állni hagyni egy kicsit, mielőtt sütöd. Így kiengedi a lé nagyrészét és akkor nem fog csöpögni.
2020. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik kedvenc kajám a rántott vargánya. Nem ereszt levet. A gyerek is szereti. Sőt, lelkesen közreműködik a panirozásnál.
2020. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Kicsi gombákat kell rántani, ha nagy a fej, ketté/négybe vágni. Akkor egy falattal bekapja, és nem fog rajta gondolkodni.
2020. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%

Jol mondtak elottem, a gombat sozd be … varj egy kicsit, hogy a so elkezdjen dolgozni es utana panírozd ki. Suteskor ne nagy langon keszitsd mert akkor a panir hamar megbarnul, a gomba meg akkor kezd el levet ereszteni. Szep nyugiban kell megsutni, tobbszor forgatva. Es utana mint megint csak elottem mar tok jol elmondtak, a lemezeivel lefele papirtorlon lecsepegteted.

Talalaskor megvaghatod es jol nyakon ontheted tartar martassal es akkor a gyereket sem fogja zavarni semmi.

2020. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!