Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a különbség az olcsó és...

Mi a különbség az olcsó és drága margarinok között, nyers felhasználás (kenyérre kenés) esetén? Az olcsó mitől olcsó?

Figyelt kérdés
Az árak a fél kilós margarinoknál kb. 180 HUF-nál kezdődnek, ami óriási különbség tekintve, hogy általában a többi (a nem olcsóak) 700+ HUF környékén értékesülnek. Főleg az érdekelne, hogy van-e valami, amit a 180 HUF-os (pl. Aldiban) "nem tud"? Ez esetleg egészségtelenebb, rosszabb ízű, egyéb?

2021. dec. 11. 03:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
24%
Pedig jól írja a 9-es! Nem az alapanyagokra érti, hanem a technológiai folyamatra!!!!
2021. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%
Nézd már meg youtubeon ezt a marha bonyolult technológiai folyamatot
2021. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
97%

Olcsó margarin: 20% zsír 80% víz

Drága margarin: 80% zsír 20% víz


A margarin soha nem készül hidrogénezéssel, ez egy óriási bullshit. Sőt, még transzsírok sincsenek benne.


Víz, olaj, só, emulgeálószer (lecitin) meg valami aroma van benne. Nem egy olyan óriási történet.

2021. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Manapság tudtommal nagyrészt pálmazsírból készül, nem hidrogénezéssel. Talán nem is kéne margarinnak hívni.
2021. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14-es, legutóbb felkaptam néhányat az Aldiban, és megnézegettem. Amiket néztem, mindben volt pálmazsír, a "drágákban" is, de emelett még asszem, 3-4 egyéb növényi zsírfajta is.
2021. dec. 12. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!