Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan süssek jó palacsintát...

Hogyan süssek jó palacsintát szóda nélkül?

Figyelt kérdés
Kb 9-10 daradot szeretnék megcsinálni. Még életemben nem sutottem palacsintát, sot... igazából még életemben nem sutottem. Most megyek dolgozni, mire hazaérek már minden bolt zárva lesz, itthon meg nincs szódavíz. Tej, tojás, só, vaníliapor, liszt van itthon. Ezekbol mennyi kell? Ha valaki le tudná írni, ráadásul úgy, hogy pl. púpozott evokanál, egy bogrényi stb... mert semmi méroeszkoz nincs itthon, se szilárdnak, se folyadéknak. :)

2014. ápr. 30. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sima vízzel is jó, nekem sincs szódám itthon, szénsavmentes ásványvízzel szoktam keverni a tejet, vagy csapvízzel.


Hozzávalók 12 darabhoz: 1 tojás, 15deka liszt, 3 dl tej, 1 dl szódavíz, késhegynyi só, cukor. A kisütéshez olajat használunk. - A tojásokat a cukorral, a sóval, a tej felével és a liszttel mély tálban jól elkeverjük, hozzáadjuk a többi folyadékot, és habverõvel jól kidolgozzuk úgy, hogy ne legyen csomós. A palacsinta tészta híg, tejszínsûrûségû legyen. Ha nagyon sûrûnek találjuk, tejjel vagy szódavízzel hígítjuk. Jó ha elõbb próbasütést végzünk. Ha gyenge a palacsinta tészta, még egy tojással vagy kevés tésztával elkevert liszttel sûríthetjük. Keverés után legalább egy órahosszat pihentetjük.



Hozzávalók 12 darabhoz: 1 tojás, 15deka liszt, 3 dl tej, 1 dl szódavíz, késhegynyi só, cukor. A kisütéshez olajat használunk. - A tojásokat a cukorral, a sóval, a tej felével és a liszttel mély tálban jól elkeverjük, hozzáadjuk a többi folyadékot, és habverõvel jól kidolgozzuk úgy, hogy ne legyen csomós. A palacsinta tészta híg, tejszínsûrûségû legyen. Ha nagyon sûrûnek találjuk, tejjel vagy szódavízzel hígítjuk. Jó ha elõbb próbasütést végzünk. Ha gyenge a palacsinta tészta, még egy tojással vagy kevés tésztával elkevert liszttel sûríthetjük. Keverés után legalább egy órahosszat pihentetjük.



1 bögre liszt, 1 tojás, 1 bögre tej, negyed bögre víz, csipet só, egy vaníliás cukor, 2 kanál olaj.

2014. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudom miért jelent meg kétszer, de az alján van a bögrés.
2014. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg ha van otthon rétesliszt, akkor fele sima-fele rétes, így puhább lesz a kisütött palacsinta.

Cukrot ne sokat tégy bele, mert sütés közben olyan barna foltok lesznek a palacsintán. Legalábbis én a világosakat szeretem. Kristályc. is lehet, 2 evőkanál, de egy csipet sót is tegyél bele. Olaj mehet a palacsintatésztába, de legalább minden 2. sütéskor tégy a p.sütőbe is. Teljesen más az állaga, ha olaj nélkül sül. Én 2 tojást áldozok rá.Az olaj ne legyen hideg, mert akkor nem azonnal szilárdul. Hát ennyi. Épp ma sütöttem én is.

Ha nagyon híg, és szakad - az első egyébként nekem mindig elszakadt- akkor még lisztet keverj el egy kis tálban a masszával, s öntsd át az egészbe, jól keverd el, s akkor már nem fog szakadni. Ha sűrű, akkor olyan vastagok a palik, meg kevesebb is lesz belőle, de tejjel tudod hígítani.

2014. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez az olaj persze csak egy mokkáskanálnyi a pal. sütő közepére. Nehogy tocsogjon az olajban, csak épp, hogy ne ragadjon le.
2014. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom! Végul nagyon finom lett :)
2014. máj. 1. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Küldhetsz egyet csőpostával:)
2014. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is most csináltam tejjel és sima vízzel, teljesen jó.
2014. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olyan recept alapján csinálom, amibe csak tej, liszt és tojás kell.
2014. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!