Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajándékba sütök, leírom alul...

Ajándékba sütök, leírom alul mi van itthon, mit süssek? Muffint, palacsintát, sütit kekszet stb? Ötleteket?

Figyelt kérdés

Havernak lesz ajándékba (srác, szülinapja lesz). Egyszer csináltam palacsintát az nagyon ízlett neki, de szülinaphoz szerintem különlegesebb jár. Mit süssek? (tortára nem lesz időm)


Ezek vannak:

- dió

- pici mandulaaroma

- meggy, cseresznye

- kókuszreszelék

- kávé, rendes főzött

- eperlekvár, szilvalekvár, ribizlilekvár frissek, múlt évi: sárgabaracklekvár

- tortazselé


Puding, kakaópor nincs. Ezekből mit csináljak?


2012. jún. 26. 18:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Tortára nem lesz időm, piskótát félek csinálni, mert rég sütöttem. Ezen kivül bármit megcsinálok: muffint, kevert sütit, péksüteményt, kelesztettet, akármit. Kókuszgolyót sütés nélkülit nem akarok
2012. jún. 26. 18:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Muffin vagy kevert bögrés süti szerintem jó lenne.

persze ezekhez tojás, tejtermék, vaj/margarin/olaj is kell, de gondolom, hogy amiket felsoroltál csak ízesítők.

2012. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, alapdolgok: tej, tojás stb vannak itthon.
2012. jún. 26. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Bögrés kevert süti:

2 bögre liszt

2 bögre porcukor

2 bögre darált dió

2 tojás

0,5 dl tej

1 vaniliás cukor

1 sütőpor

összekevered és közepes sütőben kb. 30 perc alatt készre sütöd. Ha megszórod sütés előtt a tetejét meggyel még finomabb.


De ha egyszerűbbet akarsz, akkor süss palacsintát. Tedd egymásra torta szerűen. Bármilyen lekvárral megkenheted. Tortaszerűen tudod szeletelni.

2012. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Írok egy 24 db-os muffin receptet, ezt úgy ízesíted, ahogy jónak látod. belesütni a lekvárokat nem ajánlom, mert azok, sajnos nem sütésállóak, és kifolyhatnak.

az alaprecept 2,5 decis bögre.

2 bögre liszt, másfél bögre cukor, 1 bögre tejtermék

a legjobb tejföl/joghurt,kefír, de tejjel is jó, 2-3 tojás mérettől függően, 1 deci olaj, 1 csomag sütőpor.

a tojásokat a cukorral,tejtermékkel, olajjal kikeverjük,

majd hozzákeverjük a sütőporos lisztet.

ebbe aztán fantázia kérdése , hogy mit keverünk. darabolt dió, csokidarabok, fahéj, kókusz, aszalt és friss gyümölcsök, szóval bármi, ami úgy másfél-két bögrényi is lehet.

a kapszlikat 3/4ig kell megtölteni és előmelegített sütőben először kb 5 percig erős lángon, majd mérsékelve kb 25 percig, tűpróbáig sütjük.

ha megsült,vizes ruhára tesszük a tepsit és 5 percig pihentetjük, majd villával kiemeljük.

mehet a második adag.

gyors és kiadós.

finom, ha tetejére egy negyed dióbelet teszel.

Szerintem a muffin mutatósabb, mint ugyanez tepsiben sütve.

szépen egy kerek tálra halmozhatod, amire tortapapírt teszel. egy nagy celofánba csomagolva ajándéknak is megfelel.

2012. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!