Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Melyik hab nem esik össze egy...

Melyik hab nem esik össze egy tortán?

Figyelt kérdés
Régóta próbálok egy olyan habot találni amivel a nyomózsákkal kinyomott formák szépre jönnek ki és megtartják az alakjukat. Vagy egyátalán nem is néz ki úgy mint a forma vagy szimplán összeesik egy idő után. Tegnap egy virág&levél formát próbáltam használni felvert habtejszínnel de inkább had ne mondjam mire hasonlított . 💩😁 Habport szoktam még használni, az egy fokkal jobb de az is összeesik és a forma se teljesen kivehető. Mivel tudnám elérni azt hogy kivehető legyen a forma és ne essen össze? Sok olyan videót látok akár külföldi akár hazai amiben gyönyörű szép formákat csinálnak habzsákkal és nekem is megvan hozzá mindenem de a hab mindig kicseszik velem.

2022. aug. 11. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

A sima habtejszín önmagában nem jó ilyenre. Kell bele tenni habfixáló port. Vagy vannak direkt erre való habok, cukrászhabnak hívják.

Illetve, ha nem kivehető a forma, akkor lehet, hogy túl nagy az átmérője a csőnek, amit használtál, ezért nem lehet vele olyan finoman dolgozni.

2022. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Vagy a hulala de annak íze, öszsetevői is borzalmasak.

Valamilyen vajkrém lesz a jó vagx mascarpone alapú krém. Azok sokkal jobban tartanak mint a fixálós habtejszín

2022. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem irni hogy tettem bele 1 csomag habfixálót. Jobb lett de nem az igazi. :( Mascarponet sajnos ki nem állhatom szóval legközelebb megpróbálom a cukrászhabot
2022. aug. 11. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

Próbálkozz vajkrémmel. Amerikában mindent azzal csinálják.

Ha meg az se tetszik akkor alternatíva lehet a swiss meringue buttercream. Tehát tojáshabos vajkrém. Nincs teljesen vajíze de nagyon édes, és szépsn tart

2022. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már vajkrémet is egy amerikai recept alapján de annyira vaj ízű és cukros volt hogy ehetetlen...
2022. aug. 11. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!