Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet robotgép nélkül...

Hogy lehet robotgép nélkül zöldségeket "gyufaszál vastagságúra" vágni, vagyis apró hasábokra? Pl. Sárgarépát.

Figyelt kérdés
Nekem még soha nem sikerült, kicsúszik a kés alól, bárhogyan is tartom. Nagyon szeretném megtanulni, aki tudja, légyszi segítsen!
2011. febr. 15. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy éles kés, egy nagy deszka és sok gyakorlás.

Ha sokszor használod a kést gyorsan beletanulsz. A kés eleje mindig érjen a dszekához.

[link]

2011. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos videó, köszönöm!
2011. febr. 15. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemrég vettem olyan zöldséghámozót, amivel ilyen Julienne-re (gyufaszálra) lehet aprítani a répát, retket, uborkát stb. Néhány száz forintba került, Fackelmann Nirosta Inox márkájú, az Intersparban vettem.
2011. febr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És már próbáltál julienne-esen vágni vele? Én valószínűleg megsebezném magam vele, sajnos még egy krumplit sem tudok sérülés nélkül meghámozni:)
2011. febr. 16. 00:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Cseréld le a késedet. Egy jó minőségű, éles késsel biztos fel tudod vágni.
2011. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bezony, egy jó éles kés a konyha elmaradhatatlan tartozéka!Akár csak egy jó vágódeszka!

A rutint meg gyakorlással szerezheted meg!

2011. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A késeim nagyon élesek, de képtelen vagyok olyan jól összefogni a vágnivalót, mint más emberek.
2011. febr. 16. 12:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat segítettetek a kedves kérdezőnek ezzel hogy kés kell hozzá meg vágódeszka! Nyilván nem láncfűrésszel vagy búgócsigával akart nekilátni.

Tehát:

Elmondhatnám de sokkal jobb ha látod.Az interneten rengeteg videó van arról hogy hogyan kell Julienne ( zsülien)-t vágni.Mert ez a neve a gyufaszál vastagságúra vágott alapanyagoknak. Írd be a keresőbe: "How to cut julienne?"

2011. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!