Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet a levesből kivenni...

Hogy lehet a levesből kivenni a tálalásra és evésre nem alkalmas zöldségeket?

Figyelt kérdés

Pl hagyma, fokhagyma, zöldség...

A hósleves oké, a húst, répát, kiveszem villával, a többit leszűröm, de pl egy zöldborsólevesből?Azt nem szűrhetem...

Gondoltam a teatojásra, de abba se fér bele nyersen a hagyma, max az egészbors..(férjem mindig ráharap és nagyon mérges...)

Ti hogy csináljátok?


2009. márc. 6. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A borsot fokhagymát tedd teatojásba. A hagymát azért ki tudod halászni, ha nem szeretitek (nálunk bunyó van érte, hogy ki kapja) Vagy tedd reszelve a levesbe. Húslevesbe ugyan nem ajánlanám, de pl. borsóba nyugodtan.
2009. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Végső esetben fogd mag és vedd ki! mikor nem látnak. A tésztát is kézzel gyúrod.

A borsot használd őrölve.

Ha elég apróra vágod, megesznek mindent.

a menzán lereszelik az egész cuccot.

Ez a BeleMindenVacakot leves.

Fel is szurkálhatod egy nyársra, bambusznyársra, hústűre, és egyben kiveszed.

2009. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm

ez a feltűzös dolog tetszik:-)

Én is gondoltam, hogy leturmixolom a hagymát, csak féltem hogy esetleg úgy túl erős íze lesz, de kipróbálom majd.

2009. márc. 6. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagymát,borsot,babérlevelet stb,.amit nem akarok a levesbe feltálalni, beleteszem egy tea - vagy kávéfilterbe, vagy cérnával összekötöm, de inkább a hűtőzacskókhoz tett zárószalaggal kötöm össze. Így csak ki kell dobnom főzés után. A teatojásba a hagyma nem fért bele,ezért nem azt használom.
2009. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Zöldségeket, a húslevesen kívül nem kell sehogy kivenni, hiszen, amit belerax, az biztos bele való, legfeljebb, aki nem szereti nem eszi meg, ott hagyja a tányérjában. Mert lehet, hogy te nem szereted esetleg a karalábét, vagy a sárgarépát, más meg, igen.:)
2009. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!