Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell szép, sima panírra...

Pro Patria kérdése:

Hogyan kell szép, sima panírral beborítani a rántott húst?

Figyelt kérdés
Az enyém mindig felhólyagosodik és "forgácsok" válnak le belőle.
2011. febr. 19. 23:27
1 2
 11/14 Allegra67 válasza:
Szia! Ahány válaszadó annyi szokás:) Én arra tippelek, hogy sokat áll a hús bepanírozva, és kevés olajban sütöd. És már nem tudom ki írta, de szerintem is tehetsz tejfölt vagy tejet a tojásba, mert puhább lesz tőle a panír.
2011. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem érted, amit írtam?? A 2.kép egy ipari olajsütőben készült hús, ami olyan hőfokon sült meg,hogy persze,hogy nem lesz nyers, de te ezt otthon nem tudod megcsinálni, főleg nem pulykával.A pulykát is lassú lángon kell sütni.
2011. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én a rántott húst mindig úgy sütöm, hogy amikor beleraktam a húst a zsírba, egy korty vizet öntök rá, és abban a percben beborítom, és a lángot leveszem kicsire.

Ettől a képződött gőzben a husi rögtön átpuhul. A hangjáról lehet hallani, amikor már elkezd sülni (tehát elfogyott a gőz), akkor a fedőt leszedem, a lángot egy kicsit fentebb csavarom, hogy viszonylag gyorsabban megsüljön a külseje. Ha a husi kicsit vastagabb (nem papírvékony), akkor még átfordítom a másik oldalára is, és ugyanúgy öntök rá egy korty vizet. Csak ezután kezdem a külsejét pirítani, ha már a hús puha. Nekem leginkább olyankor lesz szép hólyagos, ha dupla-soros panírt kap a hús.

2011. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Akkor kipróbálom mindegyiket, valamelyik talán sikerül:)
2011. febr. 24. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!