Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehetne praktikusan...

Hogyan lehetne praktikusan bevásárolni?

Figyelt kérdés
Most van itthon egy kicsivel több pénz, de a hónap végére megint eljutunk oda, hogy egyik napról a másikra fogunk élni. Hogyan lehetne ezt praktikus bevásárlással ki küszöbölni? Gondolom, most kell a lehetőséget kihasználni.
2011. márc. 7. 09:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Először a tartós élelmiszereket kell megvenni, utána tisztító-tisztálkodási szereket. Fontos a bevásárlási lista. Plusz a számlák befizetése :-)
2011. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Arról a pénzről beszélek, amely a számlák befizetése után maradt élemiszerre.
2011. márc. 7. 09:24
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy "költségvetési tervet" kel csinálni.

Első hét....Második.....

Étrend /reggeli, ebéd vacsi, nass/

Egyéb kiadás.

Vésztartalék.

2011. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nagyszerű ötlet!!! Ment a zöld kezecske mindenkinek!
2011. márc. 7. 09:38
 5/22 A kérdező kommentje:
És köszönöm!
2011. márc. 7. 09:38
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Multkor én is avval sporoltam hogy hétvégén eldöntöttem h mi lesz a héten a kaja és megvettem mindent így nem volt az h ha elmentünk volna a boltba minden nap meglátok valamit és mindig vesz az ember ezt meg azt pluszba.Amúgy érdemes nézni h mi akcios éppen,mert akkor jo olyan várásolni.Csak egy példa:A lidl ben le van árazva a turo 150-re akkor turogombocot valoszinü hgy csinálok a héten vagy turos rétest.De hussal is így van.Ha le van mondjuk árazva a pick rákoczi szaélámi a tescoban akkor veszek egy ruddal,nem pedig a sok drága csomagoltat helyette.

Amúgy van az a sáha falni jo remékcsalád is pl.a parizere 100ft:)elég vicces.Keress olyan kajákat ami elég jol jön ki árban,mert nem dárga a hozzávalo.Persze nem mindegy hogy hány személyre kell fözni.

2011. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy az alapdolgokból legyen otthon (ha lehet,kicsivel több,mint a napi szükséglet),mert ha hó végén meg vagy szorulva, azért a kaját meg tudod oldani. Lehet, hogy nem fél óra alatt,hanem csak 1,5 óra alatt, de akkor is van mit enni.

Ilyenekre gondoltam: liszt, dara, cukor, élesztő, száraztészta,tojás,olaj,fűszerek,krumpli,hagyma,paradicsom püré,száraz kolbász, szalonna, bab/lencs/s.borsó,

Ezekből az alapanyagokból elég sok mindent ki lehet hozni. Arra mindig figyelek, hogy ezekből legyen a kamrában.


Üdv!

2011. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Nézz körül, hogy mi van jelenleg otthon. Fagyasztó, hűtő, kamra.

2. Írjon a család heti menüt.

3. Írj bevásárlólistát.

4. Nézd meg az akciós újságokat, termékeket, egyeztess a listáddal és mehetsz is vásárolni. :)

2011. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz amit elöttem irtak hogy jo ha nem kis kiszerelésben veszel dolgot mert néha el sem hinné az ember milyen jól jönnek ezek a dolgok hó végén.Volt már velem is olyan h nem tudtam mit fözzek,de már ho vége is volt és körülnéztem és még 3 napra elegendő kaját tudtam összerittyenteni az otthoni alapanyagokbol.Tényleg ha vannak otthon alap dolgok nagyon sokat segit,tojás,liszt,krumpli,hagyma egyéb.Simán összedobsz egy tojásos nokedlit vagy krumplistészát,paprikáskrumplit.

Meg ha van valami nagyn jó akciovan azt kell megvenni és az is jóljön idővel.Én amúgy legtöbbször a lidl-be járok mert elfogadhato árai vannak.Most amúgy a sparban is elég jo dolgok vannak pl füstölt fött szalonna 600/kg.DE tényleg érdemes bujni az ujségot föleg ha van közelbe olyan bolt,mert sokszor van kihagyhatatlan ajánlat.

Nem tudom h ti esztek e ilyet,de én rátértem arra hogyha ritkán mirelitet veszek akkor olyat veszek ami sütőben süthető.Most is vettem egyik nap valdor csupaszivet 600(spar)meg vettem lidl-be krokettet,mindkettő elkészithető sütőben és mégis finom viszont egy csepp olajba nem került igy olcsobb és még egészségesebb is.

2011. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
Bevásárló listát írj, és NE vegyél semmi mást! Ez legyen az első lépés.
2011. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!