Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehetne praktikusan...

Hogyan lehetne praktikusan bevásárolni?

Figyelt kérdés
Most van itthon egy kicsivel több pénz, de a hónap végére megint eljutunk oda, hogy egyik napról a másikra fogunk élni. Hogyan lehetne ezt praktikus bevásárlással ki küszöbölni? Gondolom, most kell a lehetőséget kihasználni.
2011. márc. 7. 09:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Akkor most igyekszem összefoglalóan válaszolni. Elvileg öten vagyunk felnőtt emberek a családban. De, főzni úgy kell, hogy két ember másnap tudjon vinni belőle a munkahelyére, és ez már eleve 7-8 adag.

A másik, azért drágább egy kicsit felénk az élet, mert mi, félkész ételeket abszolút nem eszünk, és ugye friss alapanyagból főzni kicsit költségesebb.

Köszönöm a jó tanácsokat, megfogadom őket, és mindenkinek megy a kéz.

Jöhet még több ötlet, akinek van.

2011. márc. 7. 11:22
 12/22 A kérdező kommentje:
Mindig Írok listát, amihez szigorúan tartom magam, de ezzel sajnos nem lehet kikerülni a legutálatosabb részt, amikor kipakolok, és elnézve a cuccokat az jut eszembe, hogy miért is fizettem én ennyit?
2011. márc. 7. 11:26
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi most rátértünk arra, hogy összegyűjtjük a blokkokat, és Excel táblázatba írjuk, mit vettünk, így látjuk mire mennyit költünk, mi ami felesleges.

A praktikus bevásárláshoz: pénteken mindig megtervezem előre a következő heti menüt. Azért péntek, mert pénteken kezd a Tesco akcióba, a penny csütörtökön, így egy szusszra megjárjuk a kettőt. (inkább penny mint tesco). Az akciókhoz főzök, pl. ha olcsó a lecsókolbász, akkor paprikás krumpli, és így tovább. HA közben valami nagyon jó áron van (pl.1000-1100 Ft/kg a csirkemellfilé), mindenképpen veszek, mert később nagyon jól jön, mikor 1400 kg-ja! a lapockából szintén sokat veszek, mert abból lehet pörkölt, gulyás, székelykáposzta stb. és nem drága, csak lehártyázni hosszú idő.

Mindig listával megyünk bevásárolni, ha nincs akcióban, ami kell (pl. liszt), akkor tudom hol a legolcsóbb, ott veszem meg. Az utolsó hétre pedig mindig teszünk el pénzt egy borítékba, ha gond lenne.

Ami még talán jól jöhet, nálunk a héten mindig van egy főzelék, egy tészta, egy vegyes (vagy főzi feltéttel vagy húsos tészta), és vasárnap húsos kaja, plusz a levesek.


Amit megtanultam, ha látok vmit nagyon olcsón (pl. 2 hete Lidl-ben 379/l volt az olaj), 10 l-t is venni akár! Mire vissza tudtunk menni (1 hete) már 400 Ft lett. Hó végén a sok kicsi spórolás sokra megy :)

2011. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom: az alap-dolgokból (liszt, cukor, krumpli, vöröshagyma, olaj, tésztaféle) legyen mindig tartalék. A húsokból mindig azt veszem, ami éppen akciós, és majd eldöntöm, mikor, mit főzök belőle. De azt is egy részét leszelem, a többit felkockázom, úgy rakom a fagyiba. A legolcsóbb hús a köröm (ha szeretitek). Olcsó még a sertésmáj, abból mindig 1 kg-ot veszek, szétadagolom rántani, illetve csíkozva, be a fagyiba. A malachús mindig olcsóbb, mint a sertés, a baromfi olcsóbb (most még) mint a malac.

Ha ezekből bevásároltál, utána már csak szigorúan a napi szükségletért menj be a boltba (kenyér, tej, felvágott) és kizárólag cetlivel!!! Semmi mást nem veszel meg!!!

2011. márc. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Megvolt a nagy bevásárlás. Először is, készítettem egy naptárszerűséget, és kitaláltam, hogy melyik nap mit fogok főzni. Olyanokat próbáltam összeválogatni, amiből kétféle étel is ellehet készíteni, két estére Pl.: spenót: spenótos rakott palacsinta, spenótos gombóc. Ezzel a mindennapos boltba járást is megspórolom, mert azt nagyon utálom. Csak tejért és kenyérért kell mjd mennem.

És ami a legszebb, hogy maradt még pénzem.

2011. márc. 8. 14:04
 16/22 A kérdező kommentje:
A listából nem engedek, csak azt veszem meg, ami rajta szerepel!
2011. márc. 8. 14:05
 17/22 anonim ***** válasza:
Csak mindig szigorúan tartsd magad a tervezettekhez. Sok sikert!
2011. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2011. márc. 8. 14:17
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
8,15-ös vagyok! Ami még lemaradt: a hűtőn (vagy egyéb könnyen elérhető helyen) legyen egy notesz + toll, és főzés közben, ha azt látom, hogy elfogyott pl. zsemlemorzsa, bors, stb. rögtön felírom, és amikor a napi bevásárlásra indulok, arra már csak a kenyeret, tejet stb. kell felírni. Nem kerülsz bajba a következő főzéskor az egyéb apróságok tekintetében sem!
2011. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Szét kell nézni, hogy mi nincs otthon.

Azután írni egy bevásárló listát.

Az alapján megvenni a szükséges dolgokat.

Azt te döntöd el, hogy hol vásárolsz. Ha egy diszkontban vagy mondjuk CBA-ban, REÁL-ban szeretnéd megvenni a cuccaidat, az lehet, hogy drágább, de ha elmész egy TESCO-ba mondjuk, akkor fennáll annak a veszélye, hogy ezt is, azt is megveszel. Menj úgy nagyobb bevásárlóüzemekbe, hogy tudatosan fogsz vásárolni.

2011. márc. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!