Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tegyek a a gofri tészta...

Mit tegyek a a gofri tészta beleragad a sütőbe?

Figyelt kérdés
Akárhogy próbáltam már a receptet,sosem tudom kiszedni a tésztát mert beleragad. Mit ronthatok el?
2010. szept. 30. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Tettél a tésztába egy kis olajat?

Ill. én az első gofri előtt egy icipicit ki is szoktam kenni a gofrisütőt olajjal, még sosem ragadt bele.

2010. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tettem bele olajat, és mostmár ki is kenten olajjal, de a tészta annyira nehéz lesz, a közepe nem sül át, pedig már próbáltam kevéssel, többel, a hozzávalókon meg nemtudom mit változtathatnék.
2010. szept. 30. 11:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom mennyi cukrot teszel a tésztájába, ha sokat attól is ragadhat.
2010. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát én ennek a recept alapján csinálom: Hozzávalók:

8 dkg olaj

8 dkg cukor

2 db tojás

16 dkg liszt

1 kávéskanál sütőpor

1,7 dl tej

vaniliás cukor

reszelt citromhéj

2010. szept. 30. 11:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző voltam, én a 8 dkg cukrot sokallom. Amikor megsül a gofri lehet ízesíteni bármivel. Én egy kanál cukornál nem tennék bele többet. Próbáld ki!
2010. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a mi gofri receptünk a legjobb=) Én még soha senkinél nem ettem finomabb gofrit, de mindenki így gondolja aki eszik a miénkből=)

Tehát a recept:

1.6 tojás fehérjét felverünk

2.6 tojás sárgáját, 20dkg porcukrot, 1 Rama margarint addig keverünk amíg habos és világos színű nem lesz.

3.a sárgájás masszához hozzákeverünk 50dkg lisztet, 1 k.kanál sütőport, fél liter tejet, citromhéjat és 1vaníliás cukrot.

4.hozzákeverjük a felvert tojásfehérjét.

A sütőformát én minden gofri előtt kikenem szilikonos ecsettel(nem lesz túl olajos).

Még soha nem ragadt bele és mondom, isteni finom=D Próbáld ki.

2010. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jó a recepted szerintem, pl. nincs benne vaj, pedig kellene bele.
2010. szept. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

12.47

Köszönöm, legközelebb kipróbálom.

2010. szept. 30. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!