Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi lesz most a savanyúságommal?

Mi lesz most a savanyúságommal?

Figyelt kérdés
Eltettem harminc liter almapaprikát a szokásos módon. Vagyis felforraltam a vizet, ecetet, cukrot, sót, majd tettem bele a barnulást meakadályozandó egy kevés borkősavat, fűszereket. Kimaradt viszont a tartósító szer. Arra sem emlékszem, tavaly tettem-e bele az utóbbit, vagy nem, de akkor nagyon finom lett. Elállhat így?
2011. szept. 26. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

persze, ha tiszta volt minden, az alapanyag, az üvegek, a víz jól fel lett forralva, nem lehet baj.

és a borkén is segít az "életbenmaradásban":)

2011. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2011. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már 40 éve teszek el savanyúsagokat (meg lekvárt, beföttet is), és még soha nem használtam tartósitószert, mégsem romlik meg. Ha tisztán dolgolol, akkor felesleges.
2011. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:
Ha le van "szívódva" a teteje akkor megmarad, ha nincs, sterilizáld ki újra.
2011. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Felbontottam egy üveggel. Kifogástalan, nagyon finom lett. Nem puhult meg, a színe is tökéletes. Tehát tartósítószer nélkül is eláll.
2011. okt. 18. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha minden rendben, akkor javaslom, hogy míg emlékszel, írd le, hogy tetted el, és jövőre nem lesz vele ugyanez a gond.

Ha felforr vagy megromlik, azt úgy is látni (hallani, érezni) fogod.

2011. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs mire emlékeznem. Egyszerűen mellőzöm a tartósító szert. Mint most.
2011. okt. 19. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!