Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan vessek véget a kenyérhá...

Hogyan vessek véget a kenyérháborúnak?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy kertvárosban lakunk ahol nincs kisbolt csak Auchan meg Tesco, és csak hét végén tudunk menni vásárolni, és akkor vesszük meg az egész heti kenyeret. És egyszerűen nem tudunk rájönni, hogy miként lehetne eltenni a kenyeret, hogy egész héten ehető maradjon. Ha kivesszük a kenyeret a nylonból, akkor megszárad, ha benne hagyjuk akkor megpenészedik, ha lefagyasztjuk, akkor apám meg a bátyám nem hajlandó belőle enni. Mellesleg a mikróban felengedve kiszárad. Ezért a család folyamatosan egymással veszekszik, hogy ki miatt penészes/száraz/"szétfagyott" a kenyér. Rengeteg kenyeret dobunk ki. (pontosabban odaadjuk a nagybátyámnak, aki elviszi és a tyúkjait eteti vele)
2011. dec. 27. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben vennék otthonra egy kenyérsütő gépet.
2011. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon egyszerű! Becsomagoltan a kenyeret a 2-4 fokos hűtőrészbe kell tenni.Abból ki lehet venni tíz perc alatt melegebb lesz és vissza kell csomagolni és vissza a hűtőbe.
2011. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezeket a vacak kenyereket másnap már nem lehet megenni, én már csak az ország kenyerét eszem, az 4 napig is jó, de ha nem kapok sütök magam.
2011. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kenyérsütő vált be. De ha a lefagyasztott kenyeret este kiveszed,és a csomagolásában hagyod kiolvadni,akkor is jó. Igaz a bolti kenyerek nagyon vacakok.
2011. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló. Mibe csomagolnád a kenyeret?
2011. dec. 27. 15:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a spájzban tartjuk a kenyeret, úgy csomagoljuk be, hogy a papír (amit a boltban kapsz) vagy egy textília fogja körül a kenyeret, és ez az egész van beletéve egy nylontáskába.

Mondjuk nálunk 3 nap alatt el szokott fogyni a vekni, de addig megfelelő állapotban eláll.

2011. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy hétig bármit is csinálsz a kenyérrel, az szerintem már ehetetlen. Én mondjuk csak a friss kenyeret szeretem. Viszont azt irod, hogy főleg a Auchan-ban vásároltok. Ott lehet kapni a büki kovászos kenyeret. Igaz, hogy nem olcsó, de az egyetlen kenyét amit 3-4 naposan is megeszek. Az eredeti csomagolásában tároljuk, kenyértartóban.
2011. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy veszek sok zsömlét, azt lefagyasztom.

Szobahőmérsékleten magától enged fel.

Emellett van kenyérsütő gépem, de azzal is csak dagasztok és sütőben sütök zsömlét.

2011. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Légmentes csomagolásba mert a penészspóra a levegőből kerül rá. Nylon vagy polietilén zacskóba a száját összefogtom olyan drótos műanyaggal amivel a csomagolt kenyér zacskóját is lezárják.Általában beleteszem mégegy zacskóba. Most is van 3 hetes kenyerem kifogástalan.
2011. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

első 2 nap még ehető a kenyér

3nap csinálj bundáskenyeret, melegszendvicsetm krémleveseket hozzá kenyérkocka

4-5 nap toast kenyér

6-7 nap reggelire kalács, toast kenyérből melegszendvics, bundáskenyér

ebédre olyat amihez nemm kell kenyér-pl krumpli, rizs, tészta

kifli 4-5 nap alatt megszárad-guba diós/mákos vaniliapudinggal

zsömle 4-5 nap alatt szintén-túró-mazsolával töltött zsemle

lángost, fánkot süssél vacsira

süsd te magad

2011. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!