Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sokszor hallottam, h egyesek...

Sokszor hallottam, h egyesek megveszik a kenyeret és lefagyasszák, később felengedve fogyasszák el. Ezt praktikusnak tartom. Mi a módja ennek?

Figyelt kérdés
Értem ezt: meddig lehet lefagyasztva a kenyér?(nemhiszem h végtelenségig); Milyen zacskóba tegyem be a mélyhűtőbe? (zscsaiba vizes lesz a kenyér mikor kienged,nemde?)
2012. aug. 21. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát mi is csináltuk így, nekem nem jött be, csak ha kiveszed, megmikrózod, akkor jó pont, utána 15 perccel már nem:( tök mindegy, mibe teszed, kőkeménnyé fagy
2012. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Simán betesszük zacsi nélkül, és 1-2 hétig tuti jó. a lényeg, h lassan olvaszd fel.
2012. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, meddig lehet lefagyasztva, én max. egy hétig szoktam, de egy hónapig azért biztosan eláll. Célszerű először felszeletelni: egyrészt egy szelet kenyér hamarabb kiolvad, másrészt így megteheted, ha pl. egyedül élsz vagy kevés kenyeret esztek, hogy csak pont annyit veszel ki, amennyi el is fogy. Mindegy, milyen zacskóba teszed, anélkül kell kiengedni. Egy szelet kenyér tányéron olyan 5 perc alatt enged fel, de én pl. pirítóst szoktam csinálni belőle, azon fagyottan mehet a pirítóba és akkor hamarabb kész is van.
2012. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én ezt a szeletelt kenyérrel szoktam csinálni, ami ugye eleve zacskóban van. Szokott lenni nálunk a Sparban sokszor, hogy kiteszik féláron a nemsokára lejáró kenyereket, ilyenkor mindig többet veszek, volt, hogy tizet is hazahoztam :) Egy kint maradt, a többi kilencet beraktam a fagyasztóba úgy, ahogy volt. Amikor egy elfogyott, este kivettem a következőt, reggelre jó volt, semmi baja nem volt, nem lett nedves, pont olyan volt, mint amikor megvettem.

(De nem fagyasszák, hanem fagyasztják.)

2012. aug. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi a kilós kenyeret szoktuk fagyasztani. Max. 1-2 hétre.

Nem szeleteljük fel. Zacskóban tesszük be. Amikor kivesszük, vizes, legalább is kívülről a zacskó. Szobahőmérsékleten engedjük fel. Semmi baj vele, ugyanolyan számomra.

Többségnek bejön. Ritkán hallottam olyat, akinek nem.

2012. aug. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyedül vagyok, 1kg kenyér elég egy hétre, és olcsóbb is, mintha 2x fél kg-ot veszel.

Hazaviszem, felszelem, és olyan zacsiba rakom, mint bármi mást, amit fagyasztani akarok. A napi adagom 2 szelet, tehát egy zacsiba rakom a 2 szeletet.

Reggel kiveszem, a két szeletet felállítom egymáshoz támasztva mint a kártyákat a kártyavárnál. Kb. fél óra, tökéletesen kiengedett a konyha-asztalon, teszem vissza egy száraz belsejű zacsiba, estig majd elfogy.

Még sosem csalódtam benne, pedig először én sem akartam elhinni, hogy ez működik.

Próbáld ki először csak 1-2 szelettel. Amikor elkezd kiengedni, ne ilyedj meg, mert valóban olyan vizesnek érződik, hogy az ember azt hiszi nem lesz belőle semmi. De utána már olyan, mintha akkor sütötted volna.

2012. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat.
2012. aug. 21. 15:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Mikor kiveszed a mélyhűtőből, ne hagyd abban a zacskóban, amiben ott tároltad. Tedd át egy szárazba, akkor nem lesz vizes.
2012. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ki kell venni a zacsiból, a szabad levegőn engedjen ki, ahogy írtam, kb. fél óra és visszaáll a kenyér eredeti, friss állaga.
2012. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon bevált nekem is. Felszeletelt kenyeret zacskóstól bedobok a fagyóba. Amikor kiveszem, zacskóba kienged, három napig olyan puha mint a friss. az hogy benedvesedik, csak egy tévhit, egyáltalán nem nedvesedik be!
2012. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!