Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Birsalmát télire le lehet...

Birsalmát télire le lehet fagyasztani? Mit lehet még belőle készíteni télire, lekvár, befőtt en kívül?

Figyelt kérdés

2012. okt. 8. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam a birsalmáról egy cikket:

[link]

A nagymamám mindig kompótot készített belőle.

2012. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ezeken kívül még a legjobb dolog, ami a történhet vele, hogy birsalmasajtot készítenek belőle. Az nagyon finom, ha valaki szereti a lekvárját-mert ez szinte ugyanaz csak kicsit töményebb-és abszolút minden körülmények között elálló étel.
2012. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Mi befőttnek raktuk el télire, és vagy megettük sültek mellé, vagy fincsi volt télen gyümölcslevesnek is.
2012. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. okt. 8. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Mivel férfi vagyok nem tudom nem megemlíteni, hogy az italok között a birsalmapálinka egy igen előkelő helyet foglal el.


Nagyon macerás a készítése, nem is túl jó a kihozatal, de fenséges egy ital. (árban közel kétszerese a szilvapálinkának - nem véletlenül)

2012. okt. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Fagyasztani nem lehet, utána nem jó semmire, csak péppé főzni, krémlevesnek pl jó fűszeresen.

de most, hogy még érett, más gyümölccsel pl körtével, szilvával társítva kitűnő csatni készíthető belőle, ami frissen, vagy kisüvegekben kidunsztolva egész télen fogyasztható hideg-meleg húsok mellé.

2012. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Én is sajtot csinálok belőle, nagyon fincsi, mindenképp kóstold meg!:)
2012. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
76%
bírsalmasajt oltárian jó
2013. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!