Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha sok chilit, és borsot...

Ha sok chilit, és borsot 'összeforralok', lehet belőle paprika spray?

Figyelt kérdés
...és beleönteném egy fújós, 1,5 decis flakonba, amint kihűlt.

2012. okt. 11. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
igen ebből lehet:) de ha csak simán veszel egy büdi spray-t az is megfelel riasztó eszköznek:))) nekem azt tanácsolta egy rendőr mikor egyszer le támadtak este haza fele menet:S bár én is paprika spray-t vettem mivel az be fér a kabát zsebembe de van egy spray is a táskában soha nem lehet tudni...:)
2012. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor gyártok is szerintem, mert péntekenként 18:00-20-21:00-ig dolgom van, és ilyenkor már hamar sötétedik, és nem valami elit helyen kell gyalog sétálnom.
2012. okt. 11. 13:47
 3/4 doboszoli ***** válasza:

Hülyeség, már ne haragudj!

Egy profi spray, pár ezer forint, ha szükséged van rá vegyél.(hatótávolsága 1-3 méter, fejtől függően)

A saját katyvasz "fújós flakonban", 30 centi.

Te döntesz!

2012. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt nem forralni kell a kivonáshoz, hanem pl alkoholban áztatni. Vagy tegyél bele ilyen szóró anyagot:

C18H27O3N, 8-metil-N-vanillil-6-nonénamid,


(E)-N-(4-Hydroxy-3-methoxybenzyl)-8-methylnon-6-enamide, trans-8-Methyl-N-vanillylnon-6-enamide


Egyébként ez a kapszaicin vegyi képlete, amitől csíp a paprika.


Itt még találasz róla infót:

[link]


Egyébként milyen hajtó gázzal nyomnád ki, hogy messziről és nyomással menjen és ne kelljen megkérni a támadót, hogy legyen már oly szíves közelről beinhalálni a tartalmát prüszkölés és köhögésig, ha már erre vetemedett, hogy meg szíveskedett támadni. :)

2014. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!