Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Előre megfőzhető vagy gyorsan...

Előre megfőzhető vagy gyorsan elkészíthető (egészséges) ételek?

Figyelt kérdés
Az elkövetkező pár hónapban, kicsit zsúfolt lesz az életem, de nem szeretnék lemondani arról, hogy azt esszük itthon amit főzök. Olyan ételekre szeretnék ötleteket, amik több napig is elállnak a hűtőben, vagy nagyon gyorsan elkészülnek (max. 30 perc) és ha lehet egészségesek. Egészséges alatt azt értem, hogy semmilyen konzervet, vagy előre panírozott húst, rántott sajtot, akármit, porból, alapokból készült ételt nem eszek/eszünk meg. Tudom, ezzel nagyon leszűkítem a kört, de remélem nem lehetetlent akarok megvalósítani. A sült húson és a töltött káposztán kívül semmi nem jut eszembe. Arra gondoltam akár beáldoznám az egész vasárnapomat is főzésre és hét közben csak elő kellene vennünk és melegíteni. Köszönöm az ötleteket!

2013. szept. 28. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

zöld saláta grillezett csirke mell ,vagy különböző sajt kockákal

hal szelet serpenyőben sütve bulgur

paella

2013. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

- Lefőzöl egy nagy adag pörköltet marhából vagy éppen sertés-csülökből, és elosztod 3 felé. Az első adagot, miután megfőtt, nokedlivel még aznap tálalhatod. A másik kettőt ha kivetted a fagyóból reggel, estig kienged, akkor már csak összefőzöd hordós aprókáposztával = húsos káposzta, következőt pirított tarhonyával. Vagy éppen készítel belőle rizses-húst. Ezek így nagyon "hálás" és kiadós kaják.

- Ha egy adag pörköltből csak egy kislábasnyi marad, akkor abból másnap (harmadnap) gyorsan tudsz gulyás-levest készíteni.

- Rántani való husit kiklopfolod, panírozod, rakd fémtálcára szépen egymás mellé és úgy fagyaszd le. Akár még meg is forgathathatod a tálcán. Amikor megfagyott, akkor mehet zacsiba, később annyit veszel ki belőle, amennyire éppen akkor szükséged van. Úgy fagyott állapotban rakd a felmelegített zsírba/olajba, csak ne feledd el beborítani, mert csapkod!

- Lesüthetsz jó adag husit is, (akár oldalast, akár színhúst, de még a fasírozottat is) adagonként zacsizod és mehet a fagyóba, amikor kell, sütőben tepsiben melegíted, tökéletes, akkor már csak a köret kell hozzá

2013. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Minden étel egészséges, ha változatos és mértékkel eszed.

Milánói makaróni, paradicsomos húsgombóc, székelykáposzta.

Én is hetente csak kétszer főzök, de akkor nagyobb adagokat. Adagonként elteszem a fagyóba, és csak ki kell melegíteni. A főzelékeken, krumplis ételeken kívül minden lefagyasztható, még a nokedli is ,ha elég tojásos.

2013. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha a vasárnapi pörkölthöz nokedlit kavartam (amikor még én is időhiányban szenvedtem), mindig annyit kavartam, hogy a maradék még egy vacsira tojásos-nokedlinek elég legyen.


A varásnapi sülthúshoz annyi törtkrumplit készítettem köretként, hogy a maradékból a következő napon krumplis-tészta lehessen.


Ha készen veszed a sütnivaló hurkát, akkor azt csak kikapod a bőréből, és máris készen van a rakott káposztához a töltelék!! :))))

2013. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó ötlet az összes, nem tudtam pl. hogy a már megsült húst is le lehet fagyasztani, a nagy segítség lesz nekem.

A pörköltfőzés-szétosztást is alkalmazni fogom. Már ki is gondoltam, hogy paprikáscsirkét csinálok mondjuk tejföl nélkül, egyszer paprikás csirke, abból is lehet rizses hús is talán, meg talán palacsintába is tölthetem.

2013. szept. 28. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

lecsó

lecsós szelet rizzsel

köles és mondjuk ahhoz csinálsz tükörtojást és paradicsom salátát

rizottók reszelt sajjtal

főzöl tésztát, egyik napra csinálsz hozzá zöldséges húsos szószt sajttal, másiknak csak lekvárral és dióval tálalod vagy túróval

paprikás krumpli, krumplis tészta, babgulyás, lencsegulyás 3 napig is elállnak

zöldség levesek

2013. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as, 4-es vagyok!

Úgy látom "boldogok a lelki szegények..." :))))

2013. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, elírtam: 2-es, 4-es vagyok!

A többi stimmel!

2013. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!