Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyen és gyorsan...

Milyen könnyen és gyorsan elkészíthető, de azért valamelyest egészséges ételeket tudtok, amiket egy 4 éves is szívesen megeszik?

Figyelt kérdés

A legtöbb étel, amit csinálni szoktam, nem a "fél-órás" kategóriába esik, viszont amióta dolgozni kezdtem, nincs időm napközben főzni, és hiába eszik a gyerek az oviban, szeretnék neki délután/este itthon is főtt ételt adni.

A főtt tészta tejföllel, tojásos nokedli, sült krumpli, virsli meg ilyen apróságokon kívül van olyan, ami finom, gyorsan készen van és tápláló?


2013. ápr. 13. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Rántott vagy resztelt máj főtt, sült krumplival, vagy rizzsel

Hétvégén panírozol zöldségféléket, előkészülsz pl. rántott karfiolhoz, rántott kelkáposzta, de a rántott husit is ha előre bepanírozod, akkor este akármelyiket csak kiszeded a fagyóból, percek alatt kész

Lecsó

Paprikás krumpli kolbival ha szereti

2013. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyermek ízlésétől is nagyban függ, de nálunk nagyon megy a paraj rizzsel összekeverve, esetleg tükörtojással, vagy hal valamilyen formájával (filé, előre panírozott, általam készített, esetleg konzerv). Zöldség (vagy friss, avgy előre fagyasztott, keverék, vagy egyféle, pl brokkoli) megpárolva, reszelt sajttal (ehhez szoktam tartani a fagyasztóban sült husit). Könnyű vacsiként, vagy kiegészítésként saláta (sült hússal dúsítva). Nálunk még a gombás rizs is nagyon kelendő. Ezek elég gyorsan megvannak, de sokszor hétvégén főzök nagyobb mennyiséget és kis adagokban lefagyasztom, amit lehet. Pl.: szinte mindig van húsleves, sült hús, babgulyás, (darált húsos) pörkölt néhány adag a fagyasztóban, amit magában, vagy felhasználva könnyen elkészíthető kiegészítővel gyorsan tudok tálalni.
2013. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lánykáim 3 évesek és a kedvencük a rántotta :) Vacsira ritkán csinálok neki inkább reggelire esszük :) Csak egyszerű sima rántotta, de főtt zöldségeket szoktak hozzá enni. De a tojásos rizsért is odavannak. Amit az első írt a panírozott hús és zöldség álltalában én is ezt szoktam. És nállam is levan fagyasztva egy csomó húsleves kicsi adagokba :) Tésztát feltudod dobni úgy hogy brokkolit blansírozol rárakod a tésztára pici esztrazűz olivaolaj és csodás köret :))
2013. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

paradicsomleves, gyümölcsleves, tojásleves, májgombócleves ezeket általában megszokták enni

pardaicsomos-husos tészta, natur szelet kukoricás rizzsel, rizseshús céklasalátával, főtt tojás, rántotta, gyümölcssaláta vaniliás túrókrémmel, lekváros kenyér(barnakenyér)

halrudacska sütőben kisütve krumplipürével, céklasaláta

bolognai reszelt sajttal

stefánia vagdalt rizzsel, édessavanyú

rakottkrumpli, rakottzöldbab, karfiol

tejberizs, tejbegríz kakaóporral

puding korpás kekszszel

sonkás-sajtostészta

paprikáskrumpli virslivel

omlett reszelt sajttal

melegszendvics

mákosguba vaniliaöntettel

2013. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Jó ötleteket adtatok, majd kipróbálok jópárat!

2013. ápr. 14. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!