Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Elkezdtem saját háztartást...

Elkezdtem saját háztartást vezetni, felhalmozódott egy csomó üres befőttes üvegem. Mit lehet ilyenkor eltenni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenre amt csak később fel lehet használni. Anyum mondta a narancs lekvárt, mert az most olcsó. Akartam ajvart eltenni, de rájöttem az elég gazdaságtalan lenne most..:S Van valami ötletetek?
2014. márc. 17. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

medvehagyma :Szoktam eltenni ,és télen csak előveszem.

[link]

[link]

de száritva is tehetsz üvegbe./bármilyen más füszert is pl.

petrezselyem ,zeller .

sok zölsdégböl csinálhatsz magadnak vegetát.

Paprikából. piros aranyat

Fokhagyma krémet.

De nyugodtan tárold az üvegeket amikor jön az igazi befőzés szezon akkor még kevés is lesz.

Ami még eszembe jutott majd .késöbb : bodza lekvár venni se kell csak valahol szedni.

2014. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem túl sokára kezd a bodza virágozni, a virágából lehet "lekvárt" is készíteni. (Ha érdekel, adok receptet is hozzá)
2014. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hú ezek nagyon jól hangzanak. A pestot imádom, nem tudtam hogy medvehagymából is lehet ilyen finomságot. Láttam is a piacon árultak 1 hete, remélem lesz még. Csak rántott bodzát szoktam csinálni, vagy szörpöt lekvárnak nem tudom milyen lehet. Nem túl émelygős az íze? Megköszönöm amúgy ha átküldöd a receptet, az legalább már tuti elkészített és bevált recept lesz :)
2014. márc. 17. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindent lehet eltenni,de tényleg mindent szezonban kell.

Most medvehagyma van,és lesz bodza aztán eper.

Káposzta most nem túl drága tehetsz el káposzta salatát ecetesen azt is elő tudod venni télen.

célkát is tudsz elrakni az sem drága.

Amit én szoktam minden évben eltenni amikor szezon van.

gyöngyhagyma ,pritamin paprika káposztával töltve ,vegyes vágott ,uborka ,cékla ,medvehagyma ,

Lekvárok: bodza ,faeper -ezeket csak szedni kell

meggy ,barck ,szeder ,málna , körte .

2014. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elöttem jókat írtak ,csak annyit ,hogy ne szezon eljén vásárolj lekvárnak gyümölcsöt közepe-vége felé ,sokkal olcsobban megkapod.

A bodza lekvár receptjét én is szretném elkérni.

Köszönöm.

2014. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A bodzával csak annyi a bajom most hogy gondolkozok itt felénk ahol bodzát tudok mind út mentén van. Nem tudom csak a csipkebogyóval riogatnak, hogy nem szabad megenni, vagy a bodzára is vonatkozik? Tavaly szedtem egysomó csipkebogyót, kiszárítottam, meg anya csinált valamennyi lekvárt belőle, aztán később mondták hogy egészségtelen nagyon ha út szélén szedtem:( szerintetek mennyi valóság alapja van?
2014. márc. 17. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, csak most jutottam vissza, a receptet beírni.


Bodzavirág-zselé


10 db bodzavirág

3 db citrom (lehetöleg bió, aminek a héját is lehet fogyasztani - ha nincs, akkor nagyon alaposan meg kell mosni, hogy ne maradjon rajta vegyszermaradék)

2 liter 100 %-os almalé


A citromokat héjastól vékony szeletekre kell vágni, a bodzavirágokkal együtt fedeles edénybe tenni és felönteni az almalével. Hütöben 3 napig érlelni.

Utána leszürni (picit kinyomkodni a sürejét), minden 3/4 liter lére 500 g 2:1-es befözöcukrot adni és a leirás szerint fözni.


Kisebb csavaros üvegekbe tölteni és száraz dunsztban kihüteni.

Célszerü kis üvegeket használni, hogy a megkezdett zselé ne legyen sokáig nyitva. Felbontás után lehetöleg hütöben tartsuk.


Igazán nem túl édes, mert nincs benne rengeteg cukor.

Nálunk mindenki nagyon szereti, mert könnyü és különleges íze van.


Amire érdemes odafigyelni, hogy ne esö utáni napon szedd a virágokat, mert akkor könnyen megromlik. (Erre nem tudok magyarázatot, ez csak tapasztalat. Ugyanez érvényes a bodzavirágszörpnél is.)


Az út mellett szedett gyümölcsök, stb csak akkor problémás, ha forgalmas út mellett van.

De nagyon sok helyen kisebb utak mellett is vannak bodzabokrok, ott minden gond nélkül lehet szedni.


Sok sikert!

2014. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!