Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házilag fagyasztott tök...

Házilag fagyasztott tök elkészítése?

Figyelt kérdés
Főzeléknek elkészítve fel kell engedni, vagy úgy kell, mint a boltit, fagyottan főzni?
2014. okt. 6. 19:39
 1/5 anonim válasza:
Én fagyottan tenném bele, mert rengeteg vizet fog ereszteni és szerintem eléggé rossz állaga lesz.
2014. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én melóztam konyhán, az official európai higéniai szabvány szerint mindent úgy kell kiolvasztani, hogy előző este átrakod zárt/lefedett csomagolásban, ha lehet hideg vízbe áztatva a hűtő részbe.


Főzni csak kiolvadt cuccot szabad, és különösen igaz ez bármi olyan alapanyagra aminek nagyon sok kis darabja van (pl reszelt cuccok ez a kategória, a legveszélyesebb a darálthús). Ugye minél több felület, annál több részen megy bele a mindenféle.


Ha egyszerre van az egész kiolvasztva, akkor nincs az, hogy a tömb külső oldala már szétfőtt, de a belső még nyersen marad és partiznak rajta a mindenféle rossznyavaják.


Persze aztán otthon a te felelősséged, nincs abból papírmunka meg vizsgálat ha a családnak hasmenése van.

2014. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A zöldségeket mindig fagyosan kell elkezdeni főzni, párolni.A házilag fagyasztott tököt is.
2014. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért lenne a családnak hasmenése? :D Amúgy meg az összes fagyasztott dolgot fagyosan kell főzni...
2014. okt. 7. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell, mint a boltit. Én tejben szoktam elkezdeni a főzést, annyi vizet fog engedni, amennyi kell.
2014. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!