Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A babot mindenféle módon...

A babot mindenféle módon imádom! Csak ne lenne olyan "szeles"! Mit csináljak, ti hogyan csináljátok? Van valami különleges receptetek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 20:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem lehet recept az a héjától van. Olyan babot kell venni aminek vékony a héja és a belseje nagy . Van ilyen tarkabab, olyan a húsa mint a gesztenye.
2010. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy a héjától van? a Sárgaborsó is "szeles"


Bár nem szeretema gyógyszereket de ha ennyire zavar szerintem akkor erre csak egy megoldás van az entherobene tabletta napi 1 vayg 2


Vagy nem kell disznózsírt használni a bab elkészítéséhez de ez nem biztos hogy tuti..

2010. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A héjától hogyan tudom megszabadítani a babot?Hallottam,hogy ki kell "puttyogtatni"(tetszik ez a szó)Állítólag be kell áztatni egy éjjelre,aztán másnap ki lehet a héjából nyomni a bab belsejét.Nekem ez sose sikerült eddig!
2010. febr. 2. 20:58
 4/27 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam, még nem próbáltam, hogy kell tenni egy kicsi szódabikarbónát a főzővízébe, és akkor nem lesz szeles, de nem tudom igaz-e.
2010. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna azért van hogy puhábbra főjön.
2010. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A bab fingat! Ezt vegye figyelembe az, aki eszi!
2010. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
21.19-nek!Csak ne lennél olyan okos!Amit leírtál azzal mindenki tisztában van,ahhoz nem kell egyetem!Én csak azt kérdeztem,hogyan készítsem el a babot,hogy ne f....gjak!
2010. febr. 2. 21:27
 8/27 anonim ***** válasza:

Áztatni mindenképpen kell, legalább 4 órán keresztül s akkor megpuhul. A szódabikarbonát kihagyhatod akkor.

Szeretem a bablevest, sokféleképpen szoktam főzni, de nem sikerült még olyan, hogy szélmentes lett volna. Valóban el kell fogadnod ezt, mint tényt.

2010. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én konzervbabot használok. Beleöntöm lobogó vízbe és kb. 2 percig benne forralom, majd leöntöm róla a vizet, és azután használom fel. Nem annyira szeles.
2010. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

a bab valóban finom. mexikói csilisbab? hmmm.

-frissen finom.

-másnap hü de jó.

-harmadnapra (már nem sok van de igazán ok.)

egy vegyiháborúhoz elég gázt lehet termelni. de annyira nem érdekel mert finom a bab.

2010. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!