Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Gombóc tészta receptet, ami...

Gombóc tészta receptet, ami egyaránt jó a szilvásgombóchoz és a túrótöltelékes gombóchoz?

Figyelt kérdés
Vagy ha szilvásgombóc tésztájába teszem a túrótölteléket, akkor finom lesz? Jah, és ha már itt tartok, tudnátok adni bevált, és nagyon finom túrótöltelék receptet? Előre is nagyon nagyon köszönöm! :)
2010. febr. 3. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a gombóc tésztáját föt krumpliból,sóból és lisztböl csinálom!

Túrósgombócot nem szoktam csinálni hanem hamis túrógombócot szoktam.

Csinálok egy nagyon sürü tejbedarát,rakok bele vaniliáscukrot,reszelt citromhájat.Kb másfél liter tejböl szoktam csinálni és egy fél kg-os túróból(kettövel finomabb de úgy már drágább is,ezért egyböl csinálom általában).A tejbedarát összekeverem a túróval és vizes kézzel gombócokta formázok,és ezt hempergetem bele a piritott zsemlemorzsába.

Én a tésztás túrógombócot nem szeretem,túl száraz vagy én nem jól csinálom a tölteléket vagy nem tudom:)

Apum a túrógombócot eddig amig nem evett az én hamisamból igy csinálta:a túrót összekeverte a búzadarával és egy-két órán át állta hagyni és kifözte.Igy is finom de mi 4-en vagyunk ebböl három pasi akik tudnak enni elég rendesen:)Igy nagyon drága lenne.Ezért szoktam a hamisat csinálni!


Jó étvágyat hozzá!

2010. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Abba sztem nem tesznek turótölteléket. Hanem turógombóc van, csak turóból.
2010. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Mrámint turó, meg egyebek, de nincs "burkolo" tésztája
2010. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
régesrégen igenis láttam olyan gombócot, aminek a közepén szilva helyett túró volt. van ilyen.
2010. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
De van túrótöltelékes gombós, igaz, nem én készítem, hanem a Lidlben veszem. Nem száraz, nagyon finom töltelék van benne.
2010. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!